Головна / Терапія / Розсіяний склероз: сповільнити розвиток хвороби можливо

Розсіяний склероз: сповільнити розвиток хвороби можливо

Зараз у світі живе близько 2 мільйонів людей з розсіяним склерозом. Перші симптоми хвороби з’являються у людей у віці близько 30 років, коли вони заводять сім’ї, будують кар’єру, ведуть повноцінне і насичене життя.

Розсіяний склероз: сповільнити розвиток хвороби можливо 1

На щастя, успіхи у фармацевтичної галузі зробили можливим сповільнити прогресування хвороби і відстрочити інвалідизацію. До недавнього часу, втім, медикаментозної терапії для тих, хто страждає первинно-прогресуючим типом перебігу розсіяного склерозу, не існувало.

Що таке розсіяний склероз?

Розсіяний склероз – захворювання, яке виникає на тлі генетичних змін, що призводять до проблем в імунній системі і проявляється великою кількістю неврологічних проявів. Комбінацій цих мутацій може бути дуже багато, а тому симптоматика хвороби може бути самою різною.

Є більше 100 варіантів початку захворювання. В основному воно дебютує у віці від 20-30 років, хоча є випадки, коли розсіяним склерозом хворіють діти або люди старше 65 років.Це, втім, відбувається досить рідко, а основна маса хворих – працездатні люди репродуктивного віку. 75% хворих – жінки, які мають визначений фенотип: світловолосі, світлоокі європейки.

Яке лікування зараз отримують пацієнти з розсіяним склерозом?

Розсіяний склероз – досить важке захворювання, яке зараз вважається невиліковним. Сучасна медицина пропонує пацієнтам паліатив, який, однак, вважається досить ефективним – у деяких випадках хвороба перестає прогресувати.

Деякий час тому людина, якій поставили діагноз розсіяний склероз, вже через п’ять років ставала глибоким інвалідом, а ще через п’ять років помирала. Зараз термін інвалідизації відсувається до 15 років, а тривалість життя такого пацієнта за європейськими стандартами не відрізняється від тривалості життя пацієнтів без діагнозу. Втім, якість життя, звичайно, у людей з розсіяним склерозом істотно нижча.

Існують і інші типи перебігу хвороби: вторинно-прогресуючий розсіяний склероз (35%), а також первинно-прогресуючий (10%).

У 37% випадків лікарі, намагаючись хоч якось стабілізувати стан пацієнтів, призначали їм препарати, що змінюють перебіг розсіяного склерозу, ліки, призначені для людей з ремітуючим типом перебігу. Приблизно п’ятій частині хворих таке лікування, на щастя, допомагало.

Препарати, які допомагають при розсіяному склерозі

Зараз Окревус – перший і єдиний препарат, призначений для пацієнтів з цим типом перебігу розсіяного склерозу. Очікується, що він повинен володіти позитивним ефектом приблизно у 70% випадків. Такі припущення зроблені на основі результатів клінічних досліджень ліків.У світі існують розробки: інші фармацевтичні компанії теж займаються створенням ліків для пацієнтів з первинно-прогресуючим типом перебігу захворювання. Зараз вже проводяться 2 і навіть 3 стадія клінічних випробувань нових ліків. Можливо, через пару років на фармацевтичному ринку з’являться аналоги Окревуса.

Розсіяний склероз – захворювання, викликане поєднанням безлічі генетичних точкових пошкоджень. Їх різні комбінації можуть призводити до різних проявів, саме тому у пацієнтів з розсіяним склерозом хвороба може протікати по-різному, супроводжуючись різноманітними симптомами.

Хворим крім медикаментозної, патогенетичної терапії, необхідна і симптоматична, причому вона призначається в залежності від потреб пацієнтів. Майже у 100% є судинні ускладнення – їм потрібна судинна терапія, у когось серйозна спастика – таким призначають препарати для її подолання, ще комусь потрібно вирішити проблеми з сечовим міхуром або зором. Не варто забувати про масаж, ЛФК та фізіотерапію.

У нашої сьогоднішньої системи охорони здоров’я не вистачає системної реабілітації. Потрібна не медична реабілітація: допомога в навчанні навичкам самообслуговування, допомога в освоєнні і використанні технічних засобів реабілітації. Цьому повинні вчити реабілітологи, ерготерапевт, психологи і це повинно проходити не в лікарні, а в спеціальних установах. На щастя, зараз ця проблема почала вирішуватися і ми сподіваємося, що ситуація покращиться.Додано: 09/7/18 9:09
Категорія: Терапія

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.