Головна / Поради / Гіалуронова кислота: чи є в ній сенс?

Гіалуронова кислота: чи є в ній сенс?

В косметології гіалуронову кислоту застосовують ще з 80-х. У неї 2 основних призначення: зволоження і боротьба з віковими змінами шкіри. Розповідаємо, чи працює “гіалуронка”, і чи безпечно її використовувати.

Що це таке?

Гіалуронова кислота: чи є в ній сенс? 1

Природний полімер, який міститься в нашому організмі. Він притягує до себе воду і зберігає її в тканинах, а також діє як змащуюча речовина для суглобів.

Навіщо «гіалуронку» синтезують штучно?

З віком в організмі її стає менше: шкіра втрачає тонус, з’являються зморшки. Кожна молекула кислоти діє як губка: вона притягує і утримує воду, заповнюючи складочки.

Гіалуронова кислота: чи є в ній сенс? 2

Чому використовують саме її?

У порівнянні з іншими гідрофільними інгредієнтами, її дія в 20 разів сильніша. Наприклад, 1г гіалуронової кислоти утримує 6л води, а 1г гліцерину — всього лише 1.5 л.Чи безпечно робити ін’єкції?

Ні, якщо ви не вагітні, не годуєте грудьми і у вас немає вражень шкіри.

У 2003 році експерти FDA (Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США) схвалили гіалуронові філлери для корекції зморшок, зміни форми губ, щік, ліфтингу брів і овалу обличчя.

Також вчені провели безліч досліджень: у серпні 2009 року в журналі International Journal of Toxicology вийшло підтвердження того, що гіалуронова кислота безпечна.

Значить, ніяких побічних дій не буде?

Все індивідуально. Якщо у вас хороший косметолог і немає протипоказань, максимум, що може статися — це алергічна реакція на препарат, синці, набряки і почервоніння.

Чи дійсно “гіалуронка” працює?

Так, філери накопичують в собі воду. За рахунок цього вони вирівнюють рельєф шкіри і збільшують обсяг в потрібних місцях.

А креми з гіалуроновою кислотою ефективні?

Це спірне питання. Одні вчені вважають, що ні – розмір молекул не дозволяє їй проникати глибоко в шкіру. Інші кажуть, що кислоті не обов’язково проникати в шкіру для зволоження: досить перебувати на поверхні.Тому ви можете спробувати крем з гіалуроновою кислотою, але гарантії його ефективності ніхто поки що дати не може.

У чому недолік використання гіалуронової кислоти?

В тому, що ефект триває недовго — 6-18 місяців. До того ж, ін’єкції досить дорогі.Додано: 05/19/19 9:47
Категорія: Поради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.