Головна / Поради / Як офісному працівнику зберегти здоров’я

Як офісному працівнику зберегти здоров’я

Протягом останнього століття значно збільшився попит на працівників розумової праці, і сьогодні армія офісних співробітників множиться з кожним днем. Паралельно з цим зростає кількість людей, які страждають цілим набором різних порушень здоров’я, сукупність яких прийнято називати офісним синдромом.

Як офісному працівнику зберегти здоров'я 1

Ми розглянемо ключові фактори ризику, непомітно руйнуючі організм офісних співробітників. Це перш за все мікроклімат офісного приміщення: низька вологість повітря і надлишок вуглекислого газу, а також гіподинамія і нездорове харчування. Крім того, ви дізнаєтеся кілька простих методик і рекомендацій, які дозволять вам зберегти здоров’я і високу працездатність.

Низька вологість

Найчастіше ця проблема виникає в зимову пору року, коли в офісних приміщеннях різко падає рівень відносної вологості повітря. Перш за все це відбивається на стані шкіри: вона починає сохнути і лущитися. Не виключено виникнення вогнищ подразнення, які проявляються через почервоніння і свербіж. Пересушена шкіра втрачає здоровий вигляд, стає менш еластичною, і на її поверхні утворюються мікротріщини, які в деяких випадках можуть подовгу не гоїтися.

Крім цього, недолік вологи призводить до висушування слизових оболонок носових проходів і гортані. Через це знижується ефективність місцевого імунітету, відчутно зростають шанси підхопити застуду.

Найпростішим і доступним рішенням проблеми недостатньої вологості в офісному приміщенні може стати придбання електронного зволожувача. На щастя, сучасні виробники пропонують досить широкий спектр таких виробів, у тому числі і в демократичному ціновому діапазоні.Протягом трудового дня, перебуваючи в офісному приміщенні, випивайте достатню кількість води. В цілому рекомендується вживати не менше двох літрів рідини на добу. Це вбереже організм від зневоднення і дозволить йому забезпечити клітини шкірного покриву достатньою кількістю вологи.

Надлишок вуглекислого газу

Як офісному працівнику зберегти здоров'я 2

Зазвичай те, що прийнято називати недоліком кисню, насправді є надлишком вуглекислого газу. Справа в тому, що висока щільність робочих місць і погана вентиляція призводить до зростання концентрації СО2 в офісних приміщеннях. Цей фактор часто недооцінюють – і абсолютно марно.

Якщо на вулиці великого мегаполісу вміст вуглекислого газу може становити в середньому 400-700 ppm (мільйонних часток), то в погано вентильованому офісному приміщенні його кількість за кілька годин може досягти значень 5000-8000 ppm і більше.

Помірне підвищення вуглекислого газу сприймається як відчуття задухи або нестачі повітря. Більш високі значення можуть викликати головний біль, занепад сил, зниження концентрації і запаморочення.

А от систематичне перебування в офісному приміщенні з високим вмістом вуглекислого газу в змозі відчутно підірвати стан вашого здоров’я. Хронічний надлишок СО2 призводить до розвитку безсоння і погіршення пам’яті, зниження імунітету та стресостійкості, до систематичних загострень хронічних захворювань і патологій серцево-судинної системи.

Щоб уникнути перерахованих захворювань, частіше провітрюйте офісне приміщення, в якому знаходитеся. Кілька разів в день робіть «генеральне оновлення мікроклімату», одночасно відкриваючи вікна і двері. Це дозволить кардинально скоротити частку вуглекислого газу в кабінетній атмосфері. Тільки в цьому випадку уникайте протягів і переохолодження, особливо в зимовий сезон.Сидячий спосіб життя

Як офісному працівнику зберегти здоров'я 3

Офісні співробітники, які нехтують регулярними фізичними навантаженнями, завдають своєму організму серйозної шкоди. Недостатня активність – гіподинамія веде до розвитку офісного синдрому, що включає в себе цілий комплекс захворювань: діабет, гіпертонія, атеросклероз, варикозне розширення вен, остеохондроз, артроз великих суглобів. Сидячий спосіб життя провокує падіння життєвого тонусу і набір зайвої ваги.

Якщо така перспектива – не про вас, то вихід один – регулярна фізична активність. Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) встановила орієнтовні нормативи, що визначають мінімально допустимий обсяг фізичних навантажень для дорослих людей. Виконання цих рекомендацій може розглядатися в якості профілактичної міри, спрямованої на підтримку життєвого тонусу і зниження ризику описаних раніше захворювань.

ВООЗ радить людям від 18 до 64 років приділяти навантаженням середньої інтенсивності не менше 2,5 годин на тиждень або замість цього виконувати вправи високої інтенсивності не менше 1 години 15 хвилин на тиждень.

В якості фізичної активності помірної інтенсивності можна розглядати, наприклад, ходьбу пішки або їзду на велосипеді. Щоб домогтися більш значущих оздоровчих результатів, необхідно подвоїти обсяг навантажень середньої або високої інтенсивності – до 300 і до 150 хвилин відповідно.

На додаток до цього не забувайте про ранкову зарядку. Вона наповнить вас енергією і допоможе прокинутися швидше. В умовах офісу хоча б раз на годину залишайте робоче місце, щоб присвятити 3-5 хвилин легкій фізичній активності. Досить буде навіть просто прогулятися до умивальника і обполоснути обличчя прохолодною водою. Під час обідньої перерви постарайтеся вийти на вулицю і присвятити прогулянці на свіжому повітрі 15-20 хвилин.

Монітори і зір

Типовий офісний співробітник витрачає близько 90% свого часу на роботу за комп’ютером. Але, на жаль, тривале перебування біля монітора стомлює очі і псує зір. Крім цього, тривале спостереження за екраном може викликати хронічні головні болі, зниження здатності до концентрації уваги, розвиток синдрому сухого ока.

Уникнути негативних наслідків і зберегти здоров’я очей можна за допомогою дотримання кількох правил.

Працюючи за комп’ютером, утримуйте комфортну для очей відстань до монітора. Вона повинна знаходитися в межах 40–70 см.
Намагайтеся робити короткі 3-5-хвилинні перерви на відпочинок кожні 40-50 хвилин.

Під час відпочинку, не рідше, ніж раз на дві години, виконуйте нескладну гімнастику для очей, що включає п'ять кроків:

  • швидко поморгайте очима (10-20 разів) і залиште їх закритими;
  • накрийте очі долонями так, щоб середня частина долонь збігалася з центром очниць;
  • обертайте очима по черзі за годинниковою і проти годинникової стрілки, а потім посувайте ними вліво-вправо і вгору-вниз;
  • потрібно зробити 10-20 повторів в кожну сторону;
  • максимально розслабте м’язи очей на 30-60 секунд;
  • прибирайте долоні і відкривайте очі: тепер ви готові до продовження роботи.
 

Нездорове харчування

Як офісному працівнику зберегти здоров'я 4

Жорсткі терміни і щільний графік змушують офісних співробітників нехтувати дотриманням харчового режиму. Вони починають харчуватися уривками, нерегулярно, віддаючи перевагу коротким перекусам: бутерброди, шоколадні батончики, кава, снеки, страви високого ступеня готовності (для розігріву в мікрохвильовці). Нездорове харчування позначається на загальному самопочутті і призводить до появи захворювань шлунково-кишкового тракту.

Щоб виключити розвиток офісного синдрому, намагайтеся не пропускати черговий прийом їжі, незважаючи на професійну зайнятість. Не їжте на ходу і віддавайте перевагу корисним продуктам.

Якщо уникнути швидкого перекусу не виходить, то робіть вибір на користь фруктів і чистої питної води. Навіть одне яблуко або банан дозволять вам збити гострий голод і запропонувати організму джерело здорової енергії.

Щоранку, вирушаючи до свого робочого місця, згадуйте про те, що ми працюємо, щоб жити, а не живемо, щоб працювати. Ніякі трудові досягнення і фінансові компенсації не варті вашого здоров’я, безповоротно втраченого в офісних стінах. Регулярно тренуйтеся, більше пересувайтеся пішки, підтримуйте здоровий мікроклімат на робочому місці і харчуйтеся правильно. Хороша фізична форма, міцний імунітет і позитивний емоційний фон дозволять вам уникнути розвитку офісного синдрому!Додано: 12/25/18 8:48
Категорія: Поради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.