Головна / Поради / Домашній пил: чим він небезпечний

Домашній пил: чим він небезпечний

За рік на одному квадратному метрі в житловому будинку може зібратися до 8 г пилу. Волокна текстилю, частинки шкіри, бактерії, пилок, вуличний бруд – все це накопичується і осідає на поверхнях. Розповідаємо, що буде, якщо не позбутися від пилу.

Домашній пил: чим він небезпечний 1

Чим небезпечне приміщення з пилюкою?

У самому домашньому пилу немає нічого страшного. Небезпечні дрібнодисперсні частинки – дуже маленькі невидимі порошинки. Вони не осідають на горизонтальних поверхнях, а висять в повітрі і потрапляють в дихальні шляхи з кожним вдихом.

Це і найдрібніші частинки сажі, і мінеральні соли, і важкі метали. Саме вони пошкоджують шкіру і слизові дихальних шляхів.

Намагаючись позбутися від пилу, організм виділяє слиз, який їх склеює. Це не алергія, а природна захисна реакція організму, природна і необхідна.Вона проявляється комплексом симптомів:

  • Водянистий слиз з носа;
  • Сверблячка в носі;
  • Напади чхання, частіше вранці;
  • Закладеність носа;
  • Печіння, свербіж в носоглотці і в області неба.
 

Через нежить з’являються лущення і почервоніння на обличчі, носові кровотечі через посилене висмаркування, хворобливі відчуття у вухах, розлади слуху, біль у горлі, кашель.

У перспективі це призводить до головних болів, проблем з концентрацією, млявості, дратівливості, нездужання, поганого апетиту і сну, пригніченого настрою.

Домашній пил: чим він небезпечний 2

Ще одна небезпека – пилові кліщі. Вони дуже малі – менше 0,5 мм. Це тихі і неагресивні істоти: вони не кусаються, не паразитують на людях і більшу частину свого короткого життя просто переробляють органічні частинки пилу. Однак відходи їх життєдіяльності складаються з гуаніну – найсильнішого алергену.

Де найбільше пилу, і як від нього позбутися?

Штори. Абсолютний чемпіон серед домашніх пилозбірників. Штори можуть роками прикидатися чистими, а насправді збирати колонії пилових кліщів. Щоб цього не відбувалося, потрібно струшувати з них пил і прати 2 рази на рік.Книги. Вони пил і збирають, і виробляють. Домашню бібліотеку потрібно тримати за склом і бажано подалі від місць, де сплять люди (особливо діти).

М’які меблі і килими. Чим вони старші і чим їх в будинку більше, тим гірше. Алергікам краще позбутися від килимів в будинку, а меблі замінити на шкіряну або дерев’яні.

М’які іграшки. Їх найпростіше позбавити від кліщів: при температурі нижче 0 °С ці істоти гинуть за кілька днів. Просто прибирайте їх періодично в морозилку.

Постіль. Чим старіший матрац, подушки і ковдри, тим більше в ліжку кліщів. Їх потрібно періодично віддавати в чистку і міняти.Додано: 06/25/19 9:11
Категорія: Поради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.