Втратити обличчя: чим небезпечний параліч Белла

Параліч Белла – це найпоширеніша форма паралічу лицьового нерва: за статистикою, недуга зустрічається у 23 осіб з 100 тисяч. Розповідаємо, що це за хвороба, чому вона виникає, і чи можна від неї вилікуватися.

Що відбувається при цьому захворюванні?

У пацієнта німіє і перестає рухатися половина обличчя. Стан починається раптово і досягає піку протягом 48 годин. Параліч виникає через набряк лицьового нерва, який провокують бактерії або віруси: наприклад, герпес. Шкідник потрапляє у вузький кістковий канал і призводить до здавлення нерва, через що той перестає рухатися. У підсумку одна половина обличчя виглядає опущеною.

Чим небезпечний параліч Белла?

Він може привести до легкого посмикування обличчя, опущення повік і куточків губ. Такий стан може зберегтися на все життя.

Параліч Белла можна передбачити?

Так. В цьому році вчені з’ясували, що хворобі можуть передувати біль за вухом і в шиї, опущення куточків рота, парез, скачки тиску, сухість рогівки, втрата смакової чутливості, розширення щілини ока, слабкість лицьових м’язів.

Як діагностувати хворобу?

Щоб підтвердити діагноз, лікарям необхідно виключити інші хвороби, які теж призводять до паралічу обличчя — хвороба Лайма, саркоїдозу, переломи черепа, інсульту. Тому в залежності від симптомів можуть призначити наступні обстеження:

  • Аналізи крові;
  • Рентген;
  • Магнітно-резонансну томографію (МРТ);
  • Комп’ютерну томографію головного мозку (КТ).

Як лікують параліч Белла?

Лікарі радять звернутися в лікарню не пізніше, ніж через 48 годин з моменту виникнення симптомів. Хворому призначать препарати, які зменшують набряклість лицьового нерва і прискорять відновлення м’язової рухливості. Залежно від причини хвороби, також можуть виписати антибіотики.

За даними клініки Майо, у більшості пацієнтів симптоми стають менш помітні вже протягом декількох тижнів. Повністю вони зникають приблизно через рік.

Про автора Марічка Павленко 582 Публікації
Блогер, журналіст, автор статей. Закінчила Національний медичний університет імені О.О. Богомольця.

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар