Головна / Терапія / Втратити обличчя: чим небезпечний параліч Белла

Втратити обличчя: чим небезпечний параліч Белла

Параліч Белла – це найпоширеніша форма паралічу лицьового нерва: за статистикою, недуга зустрічається у 23 осіб з 100 тисяч. Розповідаємо, що це за хвороба, чому вона виникає, і чи можна від неї вилікуватися.

Що відбувається при цьому захворюванні?

У пацієнта німіє і перестає рухатися половина обличчя. Стан починається раптово і досягає піку протягом 48 годин. Параліч виникає через набряк лицьового нерва, який провокують бактерії або віруси: наприклад, герпес.

Шкідник потрапляє у вузький кістковий канал і призводить до здавлення нерва, через що той перестає рухатися. У підсумку одна половина обличчя виглядає опущеною.
Втратити обличчя: чим небезпечний параліч Белла 1

Чим небезпечний параліч Белла?

Він може привести до легкого посмикування обличчя, опущення повік і куточків губ. Такий стан може зберегтися на все життя.

Параліч Белла можна передбачити?

Так. В цьому році вчені з’ясували, що хворобі можуть передувати біль за вухом і в шиї, опущення куточків рота, парез, скачки тиску, сухість рогівки, втрата смакової чутливості, розширення щілини ока, слабкість лицьових м’язів.Втратити обличчя: чим небезпечний параліч Белла 2

Як діагностувати хворобу?

Щоб підтвердити діагноз, лікарям необхідно виключити інші хвороби, які теж призводять до паралічу обличчя — хвороба Лайма, саркоїдозу, переломи черепа, інсульту.

Тому в залежності від симптомів можуть призначити наступні обстеження:

  • Аналізи крові;
  • Рентген;
  • Магнітно-резонансну томографію (МРТ);
  • Комп’ютерну томографію головного мозку (КТ).
 

Як лікують параліч Белла?

Лікарі радять звернутися в лікарню не пізніше, ніж через 48 годин з моменту виникнення симптомів. Хворому призначать препарати, які зменшують набряклість лицьового нерва і прискорять відновлення м’язової рухливості. Залежно від причини хвороби, також можуть виписати антибіотики.

За даними клініки Майо, у більшості пацієнтів симптоми стають менш помітні вже протягом декількох тижнів. Повністю вони зникають приблизно через рік.

Додано: 06/27/19 9:33
Категорія: Терапія

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.