Головна / Поради / Чим небезпечний геморой?

Чим небезпечний геморой?

Лікарю постійно доводиться розвінчувати ті чи інші міфи, що стосуються захворювань, лікуванням яких він займається.

Чим небезпечний геморой? 1

Я багато разів чула думку про те, що:

  • лікувати геморою марне;
  • він є у всіх і тому нічого страшного;
  • від нього ніхто ще не помирав;
  • подумаєш геморой: він у мене все життя, і у твоєї бабусі теж був… і нічого, живемо ж!
 

До речі, є і протилежна страшилка – геморой викликає рак кишечника.

В дійсності ж:  • геморой не викликає рак;
  • геморой не перероджується в рак.
 

Він небезпечний зовсім іншим. Геморой знижує якість життя і призводить до розвитку недостатності анального сфінктера.

На тлі постійно випадаючих внутрішніх гемороїдальних вузлів відбувається порушення функції тримання кишкового вмісту і газів за рахунок «перерозтягнення» м’язових структур анального сфінктера. Звідси всі скарги на виділення слизу з неприємним запахом, забруднення білизни каловими масами, нетримання газів.

На тлі постійної гемороїдальної кровотечі відбувається зниження рівня гемоглобіну з розвитком анемії, іноді і до тяжкого ступеня. І тут вже стоїть питання не про видалення гемороїдальних вузлів, а про порятунок життя.

Це, мабуть, найнебезпечніші ситуації! І я ще не кажу про постійний дискомфорт або свербінні в області заднього проходу, загострення захворювання після келиха вина, кухля пива або походу в улюблену баню, або випадання вузлів при зміні положення тіла.

Так що ви абсолютно правильно робите, що терпите, слухаєте сусідок, подружок і інших ваших «доброзичливців» і не йдете до проктолога! Продовжуйте чекати і сподіватися, що “все саме розсмокчеться” і вас вилікують свічки з льоду і чудові “китайські таблетки”, а також сила думки. Адже тоді у вас буде більше спільних тем для обговорення свого підірваного здоров’я.

А якщо серйозно, пам’ятайте, що ваше здоров’я – у ваших руках, а тому потрібно не боятися йти до фахівця, щоб не запустити хворобу і уникнути серйозних наслідків.

Додано: 08/16/19 10:07
Категорія: Поради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.