Як нові айфони провокують трипофобію

Після того як Apple презентували нову модель айфона, iPhone 11 Pro, розмови про нього не вщухають. Але, на відміну від попередніх років, в новій версії смартфона є дещо лякаюче.

Так, представники “яблучної” компанії пропонують користувачам не тільки більш тривалу автономну роботу телефону і відразу шість кольорів, але і кілька камер, що забезпечують картинку найвищої якості.

Як нові айфони провокують трипофобію 1

Чому це проблема? Як мінімум тому, що три камери iPhone 11 Pro — справжній кошмар трипофоба.

Нагадаємо, що трипофобія – це боязнь круглих отворів їх скупчень. Вчені думають, що це еволюційний механізм, який допомагав нашим пращурам виживати, оскільки структури з безліччю дірок характерні для отруйних тварин і рослин.

Першими про те, що новий айфон може викликати напад трипофобії, заговорили користувачі Twitter. І хоча фобія не є офіційним медичним діагнозом і не включена в Діагностичне і статистичне керівництво психічних розладів, опитування показують, що страх перед кластерними отворами можуть відчувати до 16% людей по всьому світу.

До речі, дослідження 2017 року, опубліковане в Brazilian Journal of Psychiatry, дозволило говорити про те, що те, з чим стикається більшість трипофобів — не стільки страх, скільки огида.

І це створює додаткові труднощі, оскільки зі страхами, як правило, справляються з допомогою експозиційної терапії, коли людина піддається страху (спочатку в невеликих дозах, а потім все в більших) до тих пір, поки не стає нечутливою до нього. Так що якщо мова йде про огиду, спосіб не буде працювати.

Хоча, повертаючись до дизайну iPhone 11 Pro, так ви хоча б заощадите.
Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.