Головна / Поради / Чим небезпечний енцефалітний кліщ

Чим небезпечний енцефалітний кліщ

Літо ще не почалося, а медики вже зареєстрували випадки зараження кліщовим енцефалітом. Розповідаємо, до чого призводить укус кліща і як уберегтися від небезпечних наслідків.

Як відбувається зараження?

Чим небезпечний енцефалітний кліщ 1

Зазвичай енцефалітні кліщі атакують в лісі: їх слина містить отруту, яку вони впорскують під шкіру людини або тварини. Через те, що кліщ паразитує і на тваринах, заразитися можна навіть через сире молоко хворої корови або кози.

Чим небезпечний укус енцефалітного кліща?

Вірус може привести до запалення оболонок головного мозку і центральної нервової системи. А це загрожує ураженням спинного мозку, паралічами, мовними розладами, труднощами з диханням і навіть летальним результатом.

Які симптоми у кліщового енцефаліту?

Спочатку хвороба схожа на грип: температура підвищується до 38-39°С, з’являються озноб, головні болі, слабкість. А приблизно з п’ятого дня хвороби виникають ознаки ураження нервової системи: судоми, порушення рухів і мови.Як зрозуміти, що мене вкусив саме енцефалітний кліщ?

Потрібно здати аналіз на полімерну ланцюгову реакцію (ПЛР-аналіз крові), а також аналізи на наявність антитіл G і M — вони покажуть наявність інфекції.

Як лікувати кліщовий енцефаліт?

Чим небезпечний енцефалітний кліщ 2

Самостійно це зробити неможливо, потрібно терміново звернутися до лікаря. Якщо зараження відбулося недавно, хворому проводять екстрену профілактику – вводять імуноглобулін. Однак всім пацієнтам все одно покладений стаціонар. При правильній терапії повністю одужати можна за 2-3 тижні.

Чи є профілактика у цієї хвороби?

Так, найкращим захистом залишається щеплення. Його варто робити за пару місяців за початку сезону активності кліщів.

Крім цього, є кілька додаткових способів профілактики:

  • Коли знаходитесь на природі, надягайте речі з довгими рукавами і щільними манжетами, а штани заправляйте у взуття;
  • Використовуйте спреї, що відлякують комах;
  • По можливості, не ходіть по траві і не стійте під деревами — саме там люблять ховатися кліщі;
  • Завжди оглядайте себе по поверненні додому. Найчастіше шкідники осідають на голові, за вухами, в пахвах та інших вигинах тіла.
 

Додано: 05/8/19 10:58
Категорія: Поради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.