Головна / Поради / Чи небезпечні Bluetooth навушники для здоров’я? Думки експертів

Чи небезпечні Bluetooth навушники для здоров’я? Думки експертів

Не так давно інтернет вибухнув після публікації новини про те, що навушники з підтримкою Bluetooth і бездротові навушники підвищують ризик захворювання на рак.

На платформі соціальної журналістики Medium була опублікована історія, що стосується одного звернення 2015 року. У цьому документі 247 вчених з 42 країн висловили стурбованість з приводу негативних наслідків для здоров’я людини, пов’язаних з впливом електромагнітних полів (ЕМП), випромінюваних бездротовими пристроями.

У зверненні містився заклик до ВООЗ і ООН посилити поточну редакцію керівництв до бездротових пристроїв, щоб захистити людей від потенційно шкідливих для здоров’я наслідків.
Чи небезпечні Bluetooth навушники для здоров'я? Думки експертів 1

Що таке електромагнітне випромінювання?

Електромагнітні поля – це невидимі області енергії або випромінювання, які виробляються електрикою. Коли ми використовуємо технологію Bluetooth і бездротові навушники (на додаток до наших комп’ютерів, смартфонів і микроволновок), вони випромінюють особливий тип неіонізуючих (або низькорівневих) ЕМП, званих радіочастотним випромінюванням.

У 2011 році Міжнародне агентство з дослідження раку класифікувало цей тип радіації як «можливо канцерогенний для людини». Ця класифікація грунтувалася на підвищених ризиках розвитку гліоми (тип раку мозку). Крім того, в 2018 році дослідження, проведене в рамках Національної токсикологічної програми, показало, що вплив високих рівнів радіочастотного випромінювання (які використовуються в стільникових телефонах 2G і 3G) викликає рак у щурів.Наскільки реальна загроза?

За словами Д. М. Московица, директора Центру сім’ї та охорони здоров’я при Каліфорнійському університеті (Берклі, США), кількість випромінювання від навушників Bluetooth значно менша, ніж від звичайного мобільного телефону.

Хоча Bluetooth бездротові навушники є джерелом більш низьких рівнів випромінювання порівняно з мобільним телефоном, їх локація на тілі людини викликає серйозну стурбованість у деяких експертів в області охорони здоров’я.

«Через близькість пристроїв Bluetooth (особливо бездротових гарнітур або навушників) до тіла і голови людини, їх фактичний вплив на голову становить близько половини чи третини від випромінювання, яке ви можете отримати від свого мобільного телефону», – пояснив фахівець.

За словами Московица, в даний час Федеральна комісія зв’язку вимагає, щоб питома швидкість поглинання для бездротових пристроїв становила 1,6 Вт на кілограм ваги або навіть менше. Для порівняння – питома швидкість поглинання для навушників Apple AirPods становить близько 0,466 Вт на кілограм, додає він.

Тим не менш, деякі експерти прогнозують, що навіть при більш низьких рівнях випромінювання тривале використання бездротових пристроїв з часом може призвести до погіршення здоров’я.

Ви можете прийняти деякі запобіжні заходи

Все, що ми дійсно можемо зробити, – це вжити особливих запобіжних заходів, які допоможуть уникнути потенційних ризиків для здоров’я. “Якщо ви плануєте робити тривалі телефонні дзвінки, найбезпечніша альтернатива – це використовувати функцію гучного зв’язку на вашому телефоні та дротових навушниках». Це цитата з інтерв’ю нейроонколога Сантоша Кесарі, завідувача кафедри трансляційних нейронаук Онкологічного інституту Джона Уейна при Центрі здоров’я Св. Іоанна в Санта-Моніці (Каліфорнія, США).Те ж саме стосується тих, хто кожен день протягом декількох годин слухає музику або подкасти. Це особливо важливо для дітей, які найбільш чутливі до радіації.

«Діти більш схильні до ризику випромінювання, тому що у них маленька голова і тонкі кістки черепа. Тому вони будуть більш схильними до впливу електромагнітного випромінювання», – пояснює Кесарі.

Інші загальні заходи включають зберігання мобільного телефону на відстані близько 25 см від обличчя і його використання тільки при сильному сигналі зв’язку. Під час поганого сигналу пристрій випромінює більше радіації, стверджує Московіц.Додано: 04/7/19 9:42
Категорія: Поради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.