Головна / Поради / Чи можна померти від розбитого серця?

Чи можна померти від розбитого серця?

Кожен з нас хоча б раз чув сумну історію про те, як людина в буквальному сенсі гинула через душевний біль. Чи може таке статися насправді? Вчені кажуть, це можливо.

Чи можна померти від розбитого серця? 1

Синдром розбитого серця

Цей стан відомий також як стресова кардіоміопатія або кардіоміопатія такоцубо. У хворих раптово підвищується рівень адреналіну в крові – а це може привести до розриву стінки шлуночка.

“Розбите серце” набуває нетипову форму – воно починає нагадувати японську пастку для восьминогів, яка називається такоцубо. Тому хвороба і отримала таку назву.

Її симптоми схожі на симптоми інфаркту: різкі болі в грудях, раптова серцева недостатність, труднощі з диханням. Однак якщо при інфаркті в судинах утворює згусток, який заважає кровотоку, то в разі синдрому такоцубо напад виникає без видимих причин.Синдромом розбитого серця частіше страждають жінки, а його виникненню в більшості випадків передує сильний стрес. Найчастіше це важке розлучення, смерть чоловіка або дитини.

Однак пацієнта з таким діагнозом можна вилікувати: для того, щоб серце повернулося в норму, потрібно 1-4 тижні. Лише 5% людей з цим синдромом помирають.

Від чого залежить, чи помре людина чи одужає?

Від того, наскільки грамотно і своєчасно отримає лікування, а також від стану здоров’я. Вчені кажуть, що чим воно слабкіше, тим вища ймовірність того, що стрес «розіб’є» серце.

Як часто таке трапляється?

Досить-таки часто: британські лікарі виявляють синдром розбитого серця у 2500 пацієнтів щороку. Близько 2% всіх інфарктів – це прояви кардіоміопатії такоцубо.

Чому це відбувається?

Точна причина поки не відома. Швидше за все, синдром пов’язаний з підвищенням рівня гормонів стресу.

Дослідження швейцарських вчених показують, що у таких пацієнтів по-іншому працює мозок. Частково втрачається зв’язок між областями, що відповідають за контроль над емоціями, і автоматичними реакціями організму (такі як серцебиття).

«Емоції формуються в головному мозку, тому цілком можливо, що хвороба формується в мозку. А потім мозок посилає відповідні сигнали серцю”, – прокоментувала співавтор дослідження, доктор Олена Гадрі.

Додано: 04/8/19 10:05
Категорія: Поради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.