Головна / Вагітність / “Я боюся народжувати”: що таке токофобія і як з нею впоратися

“Я боюся народжувати”: що таке токофобія і як з нею впоратися

Турбуватися перед пологами природно для вагітних жінок. Тому що всі вони чули історії про те, що біль під час пологів може бути дуже сильною (епідуральна анестезія була нащось  винайдена, вірно?)

"Я боюся народжувати": що таке токофобія і як з нею впоратися 1

Але токофобія – зовсім інша справа. Тому що це справжнісінька фобія, психологічний стан, при якому жінка відчуває сильний, постійний і, як правило, паралізуючий страх.

Чого бояться вагітні?

Дослідження на тему, проведене в 2016 році в Мічиганському університеті (University of Michigan), показало, що перед пологами жінки зазвичай бояться ускладнень (того, що з дитиною щось станеться) і болю, якою цей захід супроводжується. Також до списку популярних причин увійшли компетенції лікаря, ставлення в лікарні, тиск з приводу кесаревого розтину.

Автори роботи при цьому стверджують, що у жінок, які сильно чогось бояться перед пологами, частіше виникають проблеми під час пологів. Чи завжди це токофобія? Звичайно, не завжди.Фахівці відзначають, що є проблема з діагностикою стану, оскільки все це дуже схоже на тривожність та депресивні прояви. Останні при цьому можуть бути як ознакою токофобії, так і цілком самостійними явищами. Але як би там не було насправді, для лікаря це привід звернути увагу на емоційний стан своєї підопічної.

Як побачити токофобію?

Важливо розуміти, що токофобія – це всеосяжний страх, пов’язаний не тільки з пологами, але і з вагітністю взагалі. Деякі жінки з токофобією можуть відкласти через неї створення сім’ї або навіть уникати серйозних відносин, Інші – без відома партнера приймати контрацептиви.

Якщо ж жінка вже завагітніла, то токофобія у неї може виявлятися у відмові від відвідування гінеколога і медичних установ в цілому, де, як їй здається, можуть нашкодити дитині. Все це може супроводжуватися безсонням і нездатністю до виконання навіть базової домашньої роботи.

Чому вона виникає?

Наявні дані дозволяють припустити, що найчастіше токофобію провокує негативний досвід, пов’язаний з вагітністю.

Прийнято виділяти два типи токофобії:

  • первинна — результат перегляду тривожних зображень, фільмів або присутність під час пологів іншої жінки;
  • вторинна — результат стресу під час попередніх пологів.
 
"Я боюся народжувати": що таке токофобія і як з нею впоратися 2

Але незалежно від типу токофобії, якщо ви вагітні і вас щось турбує, не буде зайвим поговорити з лікарем. Цей варіант з якихось причин вам не підходить? Поговоріть з жінками з позитивним досвідом пологів з числа рідних і близьких — ефект буде майже таким же.

Додано: 10/13/19 9:12
Категорія: Вагітність

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.