Головна / Вагітність / Пізня вагітність: що потрібно знати про заморожування яйцеклітин

Пізня вагітність: що потрібно знати про заморожування яйцеклітин

Не можна сказати, що сучасна жінка ставить кар’єру вище сім’ї. Але точно можна сказати, що сучасна жінка не готова відмовлятися від кар’єри і самореалізації заради сім’ї.

З цієї причини 40-річну жінку все складніше уявити бабусею (тоді як раніше таке траплялося скрізь і всюди), і все легше — топ-менеджером. Але що важливо знати про відкладену вагітність?
Пізня вагітність: що потрібно знати про заморожування яйцеклітин 1

Чому це взагалі важливо?

Сучасна косметологія і активний спосіб життя дозволяють жінкам виглядати значно молодше своїх років. Але це, на жаль, не стосується репродуктивної функції, пік якої настає в 24 роки, в той час як після 35 років вона починає знижуватися.

При цьому після 40 років ризик народити дитину з генетичними патологіями зростає.

Що тоді робити?

Щоб оцінити здатність жінки до зачаття дитини, необхідно пройти обстеження: визначити рівень фолікулостимулюючого і лютеїнізуючого гормонів. Також необхідне ультразвукове дослідження органів малого тазу, яке допоможе вирахувати об’єм яєчників і визначити кількість фолікулів.Крім індивідуальних особливостей організму, пов’язаних з ранньою менопаузою, наявністю хронічних захворювань або патологій, здоровій жінці, яка не планує народжувати раніше 40 років, доцільно заморозити свої ооцити до 37-річного віку.

Пізня вагітність: що потрібно знати про заморожування яйцеклітин 2

Медична практика показує: у віці 25-34 років для настання благополучної вагітності в програмі ЕКЗ необхідно 8 ооцитів, в 35-37 років – 10, в 38-40 — 14, а в 41-42 – 50.

А як щодо чоловіків?

Розмови про здоров’я майбутньої дитини, в основному, концентруються на віці жінки. Однак група вчених з Франції і Великобританії відзначила взаємозв’язок віку батька з моногенним захворюванням – ахондроплазією.

За даними дослідження, в основному мутація виникає при розподілі статевих клітин, які, як і всі інші клітини, діляться тим частіше, чим старший чоловік.

Додано: 12/17/19 11:17
Категорія: Вагітність

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.