Головна / Поради / Тільки спокій: вплив стресу на шкіру

Тільки спокій: вплив стресу на шкіру

Радість, смуток, печаль, обурення — наша шкіра моментально реагує на будь-яку подію в житті сяючим виглядом, сірим відтінком і неприємними висипаннями. Хочете ви того чи ні, але вона видає будь-яку таємницю, навіть найпотаємнішу. Якихось проблем з шкірою можна уникнути, зменшивши кількість стресу в житті?

Тільки спокій: вплив стресу на шкіру 1

Той факт, що шкіра — найбільший орган нашого тіла, всі давно засвоїли, за що величезне спасибі просвітницькій роботі глянцевих журналів. Але, виявляється, шкіра ще й справжній провідник між тілом і зовнішнім світом. Вона, як антена, передає всі сигнали, які надходять зсередини, чесно транслюючи їх назовні.

Вас застукали за чимось непристойним — горять вуха. На планерці похвалив начальник — спалахнули щоки. Коханий чоловік погладив по руці — волосся тут же піднялося дибки від збудження.

У шкіри багато функцій, про які ми часом навіть не здогадуємося:  • захищає від інфекцій і небезпечних збудників;
  • оберігає від перегріву, переохолодження, зневоднення;
  • змінює температуру;
  • виводить токсини;
  • вбирає в себе світло і перетворює його в тепло.
 

За допомогою тонких чутливих клітин, волосків і нервових рецепторів шкіра робить все, щоб нам у зовнішньому світі було якомога безпечніше: реагує на гостре, холодне, сухе і мокре, м’яке або тверде.

І завжди подає сигнали. Деякі з них нам не дуже приємні.

Тільки спокій: вплив стресу на шкіру 2

Шкіра і нервова система — брати-близнюки

Вчені встановили, що будь-якими процесами в тілі керує нервова система. І з шкірою її пов’язують дуже тісні стосунки — в деякому роді вони брати-близнюки. У процесі ембріонального розвитку всі відділи нервової системи, головний і спинний мозок, а також епідерміс створюються з ектодерми — зовнішнього зародкового листка ембріона. І цей факт робить їх нерозривний зв’язок, вони постійно обмінюються повідомленнями.

Гусяча шкіра, сором’язливий рум’янець — все це процеси, якими керує вегетативна нервова система. А прищі і роздратування — це реакція гормональної системи на гормон кортизол, який виробляється під впливом стресу.

Ми починаємо червоніти просто від страху почервоніти

Вивченням цього складного питання займається наука психодерматологія — напрямок, що виник на стику психіатрії та дерматології.Вона вивчає зв’язок між шкірними і психічними хворобами, які одночасно розвиваються в одної і тої ж людини.

В ході численних спостережень вчені з'ясували, наскільки стрес негативно впливає на шкіру:

  • Через стрес знижуються захисні функції шкірного бар’єру.
  • Стрес може стати поштовхом до порушення пігментації шкіри.
  • Стрес пригнічує утворення ліпідів шкіри, тим самим порушуючи її захисні функції, відкриваючи ворота таким проблемам, як сухість, зневоднення, тьмяний колір обличчя.
  • Але це далеко не повний список його злочинів проти шкіри.
 

Зміна кольору обличчя

Стрес — поняття дуже об’ємне. Він включає емоційні навантаження і негативний вплив навколишнього середовища, велику кількість алкоголю, прийом стероїдних препаратів і навіть зловживання фітнесом — все моментально відбивається на шкірі тусклістю і сірістю. Під час таких ситуацій в кров викидається порція гормонів стресу, через що судини і капіляри звужуються, автоматично перекриваючи повноцінне надходження крові, поживних і мінеральних речовин. Кров від обличчя відливає — звідси блідий вигляд і круги під очима.

Одутлість

Якщо ви думаєте, що набряклість обличчя виникає виключно з любові до солоного та зловживання рідиною на ніч, то помиляєтеся. Ще одна причина — реакція на стрес. Коли негативна ситуація затягується і стрес набуває «хронічний» статус, все виглядає і зовсім сумно. До набряклості додаються недосип, який теж не несе з собою нічого хорошого, вічне невдоволення собою, стають очевидні ознаки раннього старіння — овал обличчя повзе вниз, а біля очей з’являється “вираз плачу”.

Тільки спокій: вплив стресу на шкіру 3

Втрата тонусу

Напевно ви помічали, що в дні, коли все з рук геть погано, ми виглядаємо зовсім не так, як хотілося б. Шкіра здається менш пружною, пропадає блиск в очах. Нічого дивного. Під час стресу наднирники викидають гормони стресу: адреналін, норадреналін і кортизол.

З одного боку, вони підвищують тиск і рівень цукру в крові для достатньої кількості енергії, але з іншого, таке порушення мікроциркуляції обов’язково позначається на стані шкіри. Вона стає млявою, оскільки волокна сполучної тканини не готові скорочуватися зі звичною інтенсивністю. Під впливом цих процесів починають формуватися зморшки на переніссі, слізні борозни, овал втрачає чіткість.

Неприємний рум’янець

Для когось почервоніти — гірше не придумаєш. Може навіть розвинутися психічна хвороба еритрофобія, коли ми починаємо червоніти просто від страху почервоніти. Багато з цією хворобою відчувають себе страшно нещасними і хворими.

Голова розколюється, проступає піт, відчувається слабкість. Вчені знають, в чому причина такого стану: багато крові кортизолу і запальних нейротрансмітерів, що дуже схоже зі станом при інфекціях.

Чутливість шкіри

Ще одна неприємність від стресу — підвищення чутливості і сухості шкіри. На тлі переживань ця проблема стає масштабною, але як тільки неприємні фактори-збудники зникають, шкіра приходить в норму.

Косметичні процедури і стрес

Багато жінок під впливом стресу вирішують кардинально змінити своє життя і, наприклад, зробити першу серйозну косметологічну процедуру. Обережно, не поспішайте! Достеменно відомо, що стрес гальмує процес регенерації клітин і послаблює імунну систему.

Процес загоєння затягується, і можуть розвинутися небажані наслідки. Краще всього направити увагу на процедури, пов’язані з приємними тактильними відчуттями, наприклад, масаж в будь-якій формі: обличчя, спини, шиї, загальний.Додано: 09/4/18 9:41
Категорія: Поради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.