Головна / Поради / Як приймати ліки, щоб вони подіяли?

Як приймати ліки, щоб вони подіяли?

Дія препарату багато в чому залежить від того, як ми його приймаємо. Розповідаємо про головні принципи.

Інструкція – це важливо

Ні, правда, читайте інструкцію. Лікарі та фармацевти можуть розповісти чимало історій про те, як пацієнти ковтають ректальні свічки. Або, навпаки, вставляють в пряму кишку засіб, який варто прийняти перорально.

І навіть якщо ви точно знаєте, що ліки треба просто випити, погляньте ще раз на спосіб застосування: тут є кілька нюансів. Написано: «жувальна таблетка» – жуйте, «класти під язик» – кладіть і так з усіма рекомендаціями інструкції. Якщо не написано нічого, значить, ковтайте цілком, запиваючи водою.

Дотримуйтесь інтервалів

Якщо потрібно випити таблетку кілька разів на день, робіть це по годинах:

  • Якщо ліки прописано приймати 2 рази на день, інтервал між прийомами складе 12 годин (наприклад, в 10 ранку і в 10 вечора);
  • Якщо 3 рази – 8 годин;
  • Якщо 4 рази – 6 годин.
 

Коли лікар призначає прийом ліків один раз на добу, потрібно приймати препарат щодня в один і той же час.Не діліть таблетки

Якщо на них немає спеціальної розділової лінії, значить, потрібно ковтати цілком. Оболонка захищає препарат від зовнішнього середовища.

Як приймати ліки, щоб вони подіяли? 1

Не висипайте вміст капсул і не приймайте «всухом’ятку» препарат, який потрібно розводити водою – ліки спеціально поміщають в різні форми. Так вона краще засвоюються і безпечніше працюють: ви ж не хочете, щоб засіб для кишечника подіяв де-небудь в шлунку?

Враховуйте час їжі

Будь-які ліки потрібно приймати правильно: на голодний шлунок, до, після або під час їжі.

  • “Під час їжі” означає, що випити ліки потрібно, коли ви приймаєте їжу (начебто зрозуміло);
  • «На голодний шлунок» – це приблизно за півгодини до сніданку;
  • “До їжі – не менше ніж за 30-40 хвилин до трапези;
  • «Після їжі» – через 1,5-2 години після прийому їжі.
 

Під прийомом їжі потрібно розуміти не тільки сніданок, обід і вечерю, але і перекуси: навіть з’їдений банан або чай з печивом можуть вплинути на дію препарату.

Як приймати ліки, щоб вони подіяли? 2

Не замінюйте ліки на аналоги

Це можна робити тільки після консультації з лікарем. В аптеці дійсно можна знайти як оригінальні ліки, так і їх копії (дженерики). Але у таких сировина може бути дешевшою, стандарти виробництва м’якші, а якість – нижча.Правильно поєднуйте препарати один з одним

Не варто приймати одночасно кілька різних ліків: вони можуть вступити в реакцію і дати небажані побічні ефекти. Особливо якщо вони призначені різними фахівцями – потрібно повідомити кожному, що Ви приймаєте.

Якщо все ж таблетки треба терміново випити, робіть це хоча б не одночасно: нехай між прийомом пройде 30-60 хвилин.Додано: 05/15/19 10:11
Категорія: Поради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.