Головна / Стоматологія / Зубочистки: 5 причин ніколи ними не користуватися

Зубочистки: 5 причин ніколи ними не користуватися

Здавалося б, нешкідлива дерев’яна паличка. Ну що з нею може бути не так? А ось що.

В нормі зубочистки взагалі не потрібні

Якщо у вас здорові зуби, залишки будь-якої їжі повинні легко віддалятися після полоскання. А коли в них постійно щось застряє так, що без зубочистки не обійтися – то це привід записатися до стоматолога.

Можливо, у вас розвинувся карієс, і з’явилася порожнина в зубі. Або ж розходяться зуби, і тому між ними застряє їжа. А може бути, відкололася пломба. У будь-якому випадку це не нормально.
Зубочистки: 5 причин ніколи ними не користуватися 1

Зубочистки можуть викликати пародонтальні кишені і абсцеси

Якщо у вас постійно застряють залишки їжі в яснах, а ви ще її і скребете гострим кінчиком зубочистки – це шлях до запалення. А потім утворення пародонтальної кишені – простору між яснами і зубним коренем.

Зубочистки: 5 причин ніколи ними не користуватися 2

Виходить замкнуте коло: їжа застряє в кишенях, бактерії розмножуються, і запалення ще більше посилюється. Через це зуб може почати хитатися, а потім і зовсім вас покинути.Вони можуть викликати кровоточивість ясен і стоматит

Так, досить одного незручного «стусана», щоб спровокувати кровотечу. А, враховуючи, що зубочистки не стерильні (якщо у них немає індивідуальних упаковок), в рану можна занести інфекцію.

Частинки зубочисток залишаються в роті

Якщо кінчик відламається і застрягне в пародонтальній кишені, виникне запалення і гниття. Особливо небезпечний пластик: якщо волокна дерев’яної зубочистки від слини розм’якшуються і можуть вимитися самі, то пластиковий уламок залишиться в яснах до тих пір, поки його не помітить стоматолог.

З тієї ж причини не варто жувати зубочистки і сірники. Можливо, ви і виглядаєте в цей момент як герой фільму, але ось випалі зуби вас точно не прикрасять.

Зубочистка може проштовхнути чужорідне тіло ще глибше

Це не пінцет, яким можна “непрошеного гостя” вхопити і витягнути. Зубочистка, навпаки, може впихнути його так, що потім без допомоги стоматолога не витягнеш. Та ще й поранити ясна навколо.

Якщо чужорідне тіло дуже маленьке і тверде, зверніться до лікаря. У нього є особливий пінцет з дуже маленькими і тонкими ручками: так буде надійніше і безпечніше.

Додано: 05/20/19 10:34
Категорія: Стоматологія

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.