Головна / Поради / 5 причин терміново перестати займатися бігом

5 причин терміново перестати займатися бігом

Образ спортивної, стрункої дівчини, яка біжить в нових кросівках назустріч світанку, широко використовується в різних мотиваційних картинках. «Чому б тобі не почати бігати?» – запитуємо ми друга, який скаржиться на зайву вагу. “На вулиці трохи потеплішає, і я почну бігати», – говоримо ми своїй приятельці.

Біг у свідомості безлічі людей виглядає універсальним інструментом для здорового способу життя. Однак він має свої протипоказання, і перед тим, як виходити на пробіжку, варто переконатися в їх відсутності.

Занадто висока вага

5 причин терміново перестати займатися бігом 1

Не всі люди, які вважають себе повними, є такими в медичному сенсі цього слова. П’ять зайвих кілограмів ніяк не впливають на здоров’я, а лише роблять фігуру не такою стрункою, якою вона могла би бути.

Але якщо індекс маси тіла, розрахований за спеціальною формулою, перевищує середні показники, лікар може поставити діагноз «ожиріння». Коли відсоток жирової тканини в організмі занадто високий, виникає ризик різних ускладнень: цукровий діабет, інсульт, інфаркт, панкреатит.

Дуже огрядній людині важко навіть піднятися по сходах, і біг не принесе ніякої користі, а лише вимотає організм.Як краще вчинити? Знизити вагу до прийнятних показників з допомогою правильного харчування і лише потім приступити до підвищення фізичної активності, попередньо порадившись з лікарем.

Проблеми з суглобами

5 причин терміново перестати займатися бігом 2

Коли людина біжить, її суглоби терплять інтенсивне навантаження. Колінні чашечки пом’якшують удари об землю, вага всього тіла поперемінно переноситься то на одну, то на іншу ногу. Існує безліч захворювань суглобів, при наявності яких лікар може заборонити займатися бігом. Це артрит, артроз, бурсит, хвороба Бехтерева.

Ситуація ускладнюється, якщо людина не дотримується правильної техніки бігу: неправильно тримає спину, важко наступає на всю ступню повністю, сильно вивертає стопи назовні або всередину.

Навіть якщо суглоби повністю здорові, дуже важливо підібрати для себе правильне спортивне взуття. Найкраще придбати спеціальні бігові кросівки.

Захворювання серцево-судинної системи

5 причин терміново перестати займатися бігом 3

Біг – ефективне тренування серцево-судинної системи здорової людини. Під час руху збільшується пульс і число серцевих скорочень, тренується серцевий м’яз, підвищується загальна витривалість організму.

Але пацієнтам кардіолога категорично не можна займатися бігом без дозволу лікаря і обстеження організму. Особливо мова йде про людей, які страждають аритмією. Порушення серцевого ритму – дуже поширена серцева патологія. Як правило, їй сприяють вроджені і набуті вади серця, запалення серцевого м’яза.В таких випадках тривалі інтенсивні навантаження на серцево-судинну систему можуть обернутися серйозними проблемами.

Простудні захворювання

5 причин терміново перестати займатися бігом 4


Коли організм вразив вірус ГРВІ або грипу, це не найкращий час для занять спортом. Всі сили повинні бути спрямовані на те, щоб перемогти хворобу, тому не варто витрачати їх на пробіжку.

Строго протипоказано бігати при наступних симптомах:

  • температура;
  • стріляють болі у вусі;
  • м’язові болі;
  • відчуття “ломоти” в тілі.
 

Також біг заборонений при будь-яких інфекційних захворюваннях. Під час бігу посилюється кровообіг. Під час хвороби це може спровокувати тепловий удар, порушення водно-електролітного балансу.

Після повного одужання варто витримати 7-10 днів і лише потім приступати до повноцінних тренувань. Дозволений максимум протягом цього часу – біг упівсили, в уповільненому темпі і на короткі відстані.

Глаукома

5 причин терміново перестати займатися бігом 5

Глаукомою називається група очних захворювань, що супроводжуються підвищенням внутрішньоочного тиску. Якщо вчасно не почати лікування, з часом це призведе до повної сліпоти.

Підвищення внутрішньоочного тиску може бути спровоковано множинними факторами, і одним з них є фізичне навантаження. Безпечними є лише ті фізичні вправи, які не зможуть порушити баланс внутрішньоочної рідини.

Пацієнтам з діагностованою глаукомою слід виконувати спеціальну очну гімнастику, проходити медикаментозне лікування. Може знадобитися і хірургічне лікування. Тому заняття бігом без дозволу лікаря неприпустимі.

Також до бігу варто ставитися з побоюванням людям похилого віку, особливо якщо вони ніколи не займалися ним раніше.

Найбільш розумним варіантом буде пройти повне обстеження організму, і, спираючись на його результати, підібрати для себе найбільш відповідний вид спорту. Можливо, ним виявиться зовсім не біг, а плавання або йога.Додано: 01/22/19 9:48
Категорія: Поради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.