Головна / Поради / 12 корисних продуктів, що знижують рівень цукру в крові

12 корисних продуктів, що знижують рівень цукру в крові

Тримайте діабет під контролем з цими продуктами, з допомогою яких можна знизити цукор в крові і постійно утримувати його в нормі.

Підтримувати рівень цукру в крові за допомогою тільки лише правильного раціону харчування буває не так-то просто, тому ми підібрали список, в який увійшли продукти для зниження цукру в крові, вони сприяють зниженню та підтриманню показників глюкози в нормі. Всі вони пройшли дослідження і показали непогані результати, тому сміливо використовуйте їх в домашніх умовах.

Продукти для зниження цукру в крові

Ось список найбільш ефективних добавок і народних засобів, що знижують концентрацію глюкози в крові. Вони допоможуть тримати рівень інсуліну в плазмі крові під контролем, обов’язково доповніть ними свій курс лікування.

Берберин
12 корисних продуктів, що знижують рівень цукру в крові 1

Берберин — це гіркий лікарський алкалоїд, що міститься в коренях і стеблах барбарису і куркуми. Він вже давно використовується в традиційній китайській медицині. Він є натуральним барвником глибокого жовто-золотистого кольору.Берберин застосовується для зниження рівня глюкози в крові у пацієнтів з діабетом 2 типу. При прийомі берберину в дозуванні 500 мг кожен день як мінімум протягом 3 місяців, цукор в крові знижується майже вдвічі.

У деяких дослідженнях було відзначено, що берберин при прийомі 2-3 в день так само ефективний, як і метформін, препарат, зазвичай призначається для контролю рівня глюкози у пацієнтів з діабетом.

Кориця
12 корисних продуктів, що знижують рівень цукру в крові 2

Корицю одержують із кори дерева, що росте на південному сході Азії. Найпоширенішими видами кориці є цейлон і кассія. Цейлонська кориця вважається найякіснішою, проте в магазинах найчастіше продаються лише різновиди касії.

Багато досліджень проводилося для оцінки ефективності кориці в лікуванні діабету і зниження вмісту цукру в крові. Більшість з них підтверджують той факт, що щоденне споживання кориці натще в середньому на 24 мг/дл допоможе підтримувати нормальний цукор, а також зменшити кількість холестерину і тригліцеридів.

Рекомендується споживати в середньому від 120 мг до 6 г кориці в день протягом чотирьох місяців.

Куркума
12 корисних продуктів, що знижують рівень цукру в крові 3

Куркума, активним компонентному якої є куркумін, відноситься до спецій, відома своїм глибоким жовто-оранжевим кольором і чудовим ароматом.Куркума славиться своєю протизапальною дією і використовується для лікування депресії, артриту та інших хронічних захворювань. Прийом 1-2 капсул куркуми по 750 мг знижує рівень глюкози і запобігає розвитку діабету у людей з преддіабетом.

Куркуму можна додавати в різні напої, чай або приготувати коктейль з манго.

Альфа-ліпоєва кислота

альфа-ліпоєва кислота для зниження цукру

АЛК, або альфа-ліпоєва кислота, є антиоксидантом, який міститься в брокколі, шпинаті і пивних дріжджах.

При використанні в формі концентрованої добавки АЛК покращує чутливість до інсуліну і контролює вміст глюкози. Дозування варіюється від 300 мг до 1800 мг на день, значне зниження рівня цукру в крові звичайно з’являтися вже через чотири тижні.

АЛК використовується для профілактики діабету у пацієнтів з преддіабетом або підвищеною чутливістю до інсуліну, особливо при щоденному прийомі протягом як мінімум двох тижнів.

Піколінат хрому

Піколінат хрому є мінералом, який використовується для контролю рівня глюкози в крові у людей з різними типами діабету, метаболічним синдромом і у жінок з синдромом полікістозних яєчників.

Рекомендується приймати до 1000 мг на день, розподілених на кілька прийомів, для того, щоб нормалізувати концентрацію цукру в крові швидко.

Вітамін D3
12 корисних продуктів, що знижують рівень цукру в крові 4

Вітамін D являє собою жиророзчинний вітамін, який організм синтезує з холестерину під впливом сонячного світла.

Дослідження показують, що люди з дефіцитом вітаміну D мають підвищений ризик розвитку діабету другого типу та інших супутніх проблем.

Оскільки в продуктах міститься невелика кількість вітаміну D, а сонячного світла завжди багато, рекомендується приймати його в капсулах. Приймайте вітамін D після їжі з деякою кількістю жиру або в той же час, що і риб’ячий жир, для кращого всмоктування.

Женьшень

женьшень для зниження цукру в крові

Існує три різновиди цієї трави — американський женьшень, женьшень панакс і сибірський женьшень. Всі вони володіють приблизно схожими властивостями, але деякі з них більш ефективні для лікування тієї чи іншої проблеми.

Американський женьшень найбільш ефективний для зниження рівня цукру в крові та глюкози натще. Його рекомендується приймати за дві години до їжі в дозі 3 гр. Для зниження рівня цукру в крові натще рекомендується приймати його щодня протягом восьми тижнів у дозі 100 до 200 мг.

Сибірський женьшень також знижує рівень цукру натще і безпосередньо після прийому їжі при щоденному прийомі протягом трьох місяців у дозі 480 мг.

Женьшень панакс не настільки вивчений, тому немає прямого підтвердження того, що він якимось чином впливає на цукор в крові.

Розторопша

розторопша для зниження цукру в крові

Розторопша — це квітуча рослина, яка здатна очистити організм від шлаків і токсинів. Дослідження показують, що розторопша ефективно знижує рівень цукру натще, гемоглобіну A1C, холестерин і тригліцериди.

Хворим на діабет рекомендують приймати по 200 мг розторопші три рази в день, що допоможе поліпшити резистентність до інсуліну.

Більш ефективна, якщо брати в краплях, однак і про трав’яні чаї не варто забувати.

Інулін

інулін

Інулін є крохмалистою клітковиною, яка міститься у фруктах, овочах і травах, таких як цибуля, банани, цибуля-порей, артишоки і спаржа. В добавках зазвичай використовується інулін, одержуваний з кореня цикорію.

Інулін є пребіотиком, який уповільнює розпад цукор і стабілізує рівень глюкози та інсуліну в крові.

Добавки з інуліном або продукти з ним в раціон треба вводити поступово. Почніть з 1-2 грамів один раз в день протягом 2-3 тижнів. Після цього збільште дозу на 1-2 грама ще на 2-3 тижні, щоб процес адаптації відбувався легше. Максимальна доза інуліну повинна становити 5-7 грамів в день або за рекомендацією лікаря.

Пажитник

пажитник для зниження глюкози в крові

Пажитник — це ароматична трава, насіння якої володіють потужними лікувальними властивостями. Він використовується для підвищення імунітету, має злегка солодкий смак, схожий на кленовий сироп.

Спочатку пажитник для лікування діабету використовувався в Африці, Азії і деяких частинах Європи. Його рекомендується вживати, починаючи з 5 грам протягом як мінімум чотирьох днів і до 24 тижнів, доводячи дозу до 50 гр.

Борошно з пажитника можна додавати в різні блюда і випічку.

Шовковиця біла

шовковиця біла

Біла шовковиця — невеликий чагарник з дрібними рожево-білими ягодами, які мають гіркий смак.

Якщо їсти шовковицю 3 рази на день протягом як мінімум 4 тижнів, тоді рівень глюкози натще знизитися на цілих 27 відсотків.

Магній

12 корисних продуктів, що знижують рівень цукру в крові 5

Магній є важливим мінералом, який впливає на більш ніж 300 клітинних реакцій в організмі. Він зміцнює сон, бореться зі стресом, запорами, болями і судомами в м’язах.

Він міститься в таких продуктах, як брокколі, мигдаль, темний шоколад, насіння і горіхи. Дефіцит магнію збільшує ризик розвитку діабету.

Отже, прийом добавок з магнієм знизить ризик розвитку цукрового діабету та рівень інсуліну в крові натще. Всього 100 мг магнію вистачить для того, щоб задовольнити потребу організму в цьому мінералі, навіть дозування 300 мг вважається безпечним.

Перераховані добавки допоможуть збалансувати рівень глюкози та інсуліну в крові. Посилити ефективність даних добавок допоможуть також зміни в раціоні харчування і регулярні фізичні навантаження.Додано: 08/19/18 3:57
Категорія: Поради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.