Головна / Поради / Знайдений спосіб уникнути гонореї

Знайдений спосіб уникнути гонореї

Згідно з дослідженням, опублікованим в PLoS Pathogens, вчені вже знають, як запобігти зараженню бактеріальним патогеном Neisseria gonorrhoeae.

Знайдений спосіб уникнути гонореї 1

Neisseria gonorrhoeae — це, власне, гонокок, збудник гонореї, інфекції, яка актуальна і понині — нею заражаються сотні тисяч людей щороку.

Зі збудником гонореї організму впоратися непросто через зовнішню мембрану, яка допомагає даній бактерії успішно протистояти природному імунітету. А найгірше те, що і фармакологічне лікування все частіше зазнає невдачі. Гонококи поступово розвивають підвищену стійкість до терапії.

Ще в 2015 році був зареєстрований перший випадок супергонореї, резистентної до найпотужнішої антибіотикотерапії з можливих. У такій ситуації профілактика стає актуальною як ніколи.Зрозуміло, ніхто не відміняв дідівський спосіб з презервативами і обмеженням сексуальних контактів. Однак тепер наука може запропонувати і щось більш технологічне.

Дослідники з Інституту біомедичних наук Університету штату Джорджія встановили, що N. gonorrhoeae загине, якщо не отримає достатньої кількості цинку.

З попередніх дослідів вже відомо, що за забезпечення гонокока цинком відповідають два білка — TdfH і TdfJ. А тепер вчені виявили ще й третій, так званий S100A7. Він корисний гонококу в такій версії, яка зустрічається тільки у людей. Ймовірно, саме з цієї причини гонореєю не хворіють тварини.

Ідея вчених проста — знаючи постачальників цинку для N. gonorrhoeae, можна здійснити цинкову блокаду, тим самим прирікаючи гонокок на неминучу смерть. Ця ідея лежить в основі майбутньої антигонорейної вакцини, яка позбавить N. gonorrhoeae можливості зв’язуватися з білками організму і добувати з них необхідний бактерії цинк.

Що стосується фінансування вакцини, то Національний інститут алергії та інфекційних захворювань США вже надав ученим грант на розробку, тому цілком можливо, що вже в найближчі десятиліття гонорея кане в минуле без повернення.

Додано: 08/8/19 9:28
Категорія: Поради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.