Головна / Поради / Травма очей: поради щодо захисту зору

Травма очей: поради щодо захисту зору

Травма очей може статися на роботі, на кухні або навіть на дитячому майданчику. Краще заздалегідь подумати про те, як уникнути пошкоджень і коли звертатися за медичною допомогою.

Травма очей: поради щодо захисту зору 1

Під час роботи з інструментами

Намагайтеся носити захисні окуляри з бічними щитками всякий раз, коли ви можете піддатися впливу летучих частинок, предметів або пилу. Обов’язково носіть захисні окуляри при впливі хімічних речовин. Вживайте запобіжних заходів, навіть якщо ви просто сторонній спостерігач.

Контролюйте роботу з інструментами вашої дитини. Майте на увазі, що звичайні предмети домашнього вжитку (скріпки для паперів, дротяні вішалки, гумові стрічки, рибальські гачки, та інше) також можуть бути небезпечними.

У дворі

Захищайте очі, коли ви працюєте у дворі. Використовуйте захисні окуляри кожен раз, коли ви працюєте з газонокосарками і повітродувками. Слідкуйте за тим, щоб під час роботи газонокосарки поруч не було маленьких дітей. Зберігайте небезпечні речовини (добрива, пестициди і хімікати для басейну) в недоступному місці.

Під час приготування їжі та збирання

Будьте обережні з хімікатами і миючими засобами. Перед використанням уважно прочитайте етикетки хімікатів і побутових миючих засобів, особливо етикетку відбілювача. Не змішуйте хімічні продукти, зберігайте їх у недоступному для дітей місці.Будьте обережні при приготуванні їжі і використанні гарячих предметів. Використовуйте кришку, щоб запобігти розбризкування гарячого масла.

Під час руху

Усуньте предмети, через які ви можете впасти. Використовуйте безпечні килимки, якщо необхідно, встановіть поручні. Якщо у вашому будинку живе дитина або літній дорослий, поставте ворота вгорі і внизу сходів, подумайте про захист від гострих країв і кутів меблів. Не возіть в салоні машини незакріплені предмети, покладіть їх в багажник.

Під час гри

Уникайте певних видів дитячих іграшок, в тому числі дротиків, лука і стріл, а також іграшок для стрільби снарядами. Не дозволяйте дітям використовувати лазерні указки, особливо з короткими хвилями (зелені). Вони можуть назавжди пошкодити сітківку ока і привести до втрати зору при експозиції всього в кілька секунд. Уникайте направляти промінь лазерної указки на чиїсь очі.

Під час занять спортом носіть захисні окуляри.

На святі

Відмовтеся від саморобних феєрверків, залиште це фахівцям. Будьте обережні, відкриваючи пляшку шампанського. Не струшуйте її. Направте пляшку під кутом 45 градусів від себе та інших людей.Які ознаки і симптоми травми очей?

Травму очей не завжди легко визначити на вигляд, особливо у дитини.

Негайно зверніться за медичною допомогою, якщо помітите будь-які з перелічених нижче ознак або симптомів:

 • очевидна біль, проблеми з відкриттям ока або проблеми із зором;
 • поріз або порвані повіки;
 • одне око рухається інакше, ніж інше;
 • одне око виступає далі або здається більш помітним, ніж інше;
 • незвичайний розмір або форма зіниці;
 • кров у білку ока;
 • на оці є об’єкт, який не виходить легко видалити.
 

Що робити, якщо сталася травма очей?

При отриманні травми очей слід якомога швидше звернутися за медичною допомогою до офтальмолога або іншого лікаря, навіть якщо травма здається незначною.

Затримка лікування може призвести до втрати зору та сліпоти. Прийміть прості заходи, щоб не погіршувати ситуацію.

 • Не чіпайте, не тріть і не натискайте на очі.
 • Не намагайтеся видалити об’єкт, який здається застряг на поверхні ока або потрапив в око.
 • Не використовуйте будь-які мазі або ліки.
 • Якщо в очі потрапили будь-які хімічні речовини, промийте очі великою кількістю чистої води.
 • Акуратно надіньте на око захисну пластинку або марлеву пов’язку. Носіть захист до тих пір, поки не потрапите до лікаря.
 Додано: 08/9/19 10:01
Категорія: Поради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.