Головна / Поради / Змії: як їх уникнути і що робити після укусу?

Змії: як їх уникнути і що робити після укусу?

З травня по вересень в лісах, парках і водоймах можна побачити отруйних змій. Розповідаємо про головні правила безпеки в таких випадках.

Як не зустрітися зі змією?

Якщо ви часто гуляєте на природі, гарантовано уникнути зустрічі зі зміями складно.

Але можна вжити заходів обережності:

  • Не ходіть босоніж, уважно дивіться під ноги. Найкраще надягати штани з щільної тканини і високі черевики.
  • Не торкайтеся до неперевірених предметів руками. Змії можуть ховатися в старих пнях, у копицях сіна, під камінням, стовбурами дерев або в піску.
  • Якщо ви все ж зустріли змію, не робіть різких рухів. Плазун може не побачити нерухомий об’єкт: замріть і чекайте, поки вона не відповзе.
  • Не намагайтеся сфотографувати змію або взяти в руки, якщо на 100% не впевнені, що вона нешкідлива. Пам’ятайте, що тварина сама не рада зустрічі з вами: укус – це не напад,а захист.
 

Як відрізнити отруйну змію?

Найпоширеніші види змій в Україні це вуж і гадюка. Друга отруйна. Відрізнити її можна по оксамитовій матовій лусці з гребінцем на кожній лусочці. Вздовж спини гадюки зигзагом проходить темна лінія, але не завжди – деякі особини повністю чорні.Якщо ж у змії прямо на голові є два великих жовтих плями, а сама вона гладка і виблискує на сонці – можна не хвилюватися, це нешкідливий вуж.

Але взагалі змій водиться набагато більше, і багато з них отруйні. Тому найпростіше буде уникати їх усіх.

Що робити, якщо вкусила гадюка?

Змії: як їх уникнути і що робити після укусу? 1

Насамперед заспокойтеся: чим більше ви будете рухатися, тим швидше отрута пошириться по тілу. Пам’ятайте, що від укусу гадюки майже не вмирають (хоча кілька неприємних моментів пережити доведеться: у постраждалих починає хворіти і крутитися голова, виникає млявість, нудота, стає важко дихати, калатає серце).

Якщо змія вкусила за ногу, потрібно зняти взуття, якщо за руку – прикраси. На вкушену частину тіла накладіть шину (підійде плоска дощечка або палиця). Не бинтуйте занадто туго, якщо не хочете розлучитися з кінцівкою.

Після цього потрібно скоріше потрапити в лікарню, в якій є сироватка. В будь-якому сільському фельдшерському пункті, в будь-якій лікарні, поліклініці, міській і сільській “швидкої допомоги” повинна знайтися сироватка.

А якщо я не знаю, яка змія мене вкусила?

Спробуйте її сфотографувати, але так, щоб вона не вкусила кого-небудь знову. Якщо ви вбили змію, все одно не чіпайте руками – вони можуть кусати навіть після смерті і навіть з відрубаною головою (і таке буває).

Змії: як їх уникнути і що робити після укусу? 2

А чого робити не можна?

Відсмоктувати отруту, надрізати, припікати, мочити водою, прикладати лід, накладати джгут — взагалі нічого, що ви бачили у фільмах. Це не працює. Тільки шина і перев’язка — і в найближчий медичний пункт, за сироваткою.

Додано: 06/2/19 9:55
Категорія: Поради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.