Головна / Поради / Як відновити голос швидко: причини втрати голосу, лікування та профілактика

Як відновити голос швидко: причини втрати голосу, лікування та профілактика

Однією з відмітних рис людини від представників тваринного світу є членороздільна мова. Саме голос дозволяє людям бути комунікабельними, легко спілкуватися і висловлювати свої думки. Проте цю унікальну властивість можна втратити.

Втрата голосу (афонія) обмежує людину в діях і перешкоджає нормальному способу життя. Щоб зрозуміти, як швидко відновити голос, потрібно знати причину цього неприємного явища.

Як відновити голос швидко: причини втрати голосу, лікування та профілактика 1

Причини втрати голосу

Голосовий апарат людини – це складна система, що складається з безлічі органів, результатом роботи яких є звуки. Головними в формуванні мовлення є легені з дихальними м’язами, гортань з голосовими зв’язками і система повітроносних порожнин. Регулює весь процес голосоутворення нервова система.

Основні причини втрати голосу: • Гостре запалення голосових складок – ларингіт, що виникає на тлі простудних захворювань.
 • Професійна перевтома голосу.
 • Раптове нервове потрясіння.
 • Гормональні збої (наприклад, гіпотиреоз).
 • Алергія.
 

Швидке відновлення голосу

Перше і головне правилом відновлення голосу – це усунення причини.

При ларингіті, щоб повернути голос швидко доведеться виконати ряд терапевтичних процедур для хворого горла з використанням медикаментозних і народних засобів.

При надмірному навантаженні на голосовий апарат слід забезпечити спокій голосовим зв’язкам.

Більш серйозні причини зникнення голосу лікуються виключно медикаментозним шляхом і тільки за призначенням лікаря.

Як швидко повернути голос при ларингіті

Запалення гортані і голосових зв’язок – малоприємне явище і хворобливе. Як повернути голос швидко?Відновити дар мови допоможуть наступні заходи:

 • Потрібно виключити напруження голосових зв’язок: не рекомендується розмовляти. У разі потреби щось сказати – кажіть пошепки.
 • Тепле і обволікаюче горло пиття (молоко з медом) прискорить процес відновлення голосу.
 • Полоскання ротової порожнини антисептичними, антибактеріальними, протизапальними розчинами (аптечними або власне приготованими), розсмоктування таблеток для горла і зрошення допоможе знешкодити патогенні бактерії, що викликали запалення органів голосового апарату.
 • Парові інгаляції з ефірними маслами (чайне дерево, евкаліпт, ялиця) та травами (ромашка, календула) забезпечать доставку лікувальних речовин разом з паром до хворих голосових зв’язок, знімуть запалення, заспокоять, зігріють і поступово відновлять функції.
 • Ефективними при ларингіті будуть зігріваючі спиртові компреси на шию.
 • Хворим показана щадна дієта (без солоного, гострого, пряного). Треба їсти фрукти, молочні продукти.
 • Треба виключити куріння (посилює запальний процес) та вживання алкоголю (подразнює слизові оболонки горла і зв’язки).
 

Народні рецепти для швидкого відновлення голосу

Парові інгаляції з картоплею, медом проводять до 3 разів на добу.

Водний настій: подрібнений маленький шматочок хрону треба залити третиною склянки окропу і настоювати 15-20 хвилин. Додаємо чайну ложку меду і п’ємо кожну годину.

Сирі жовтки, розтерті до білого кольору з цукром і маслом вершковим, допоможуть позбутися від захриплості. Суміш їдять по столовій ложці між прийомами їжі.

Лікувальна інгаляція: змішуємо калину, кору дуба (1: 1), заливаємо окропом, натоюємо годину. Потім дихаємо теплим паром 2-3 рази в день.

Коли запалення горла стихає, можна провести полоскання горла масляним розчином. У олію обліпихи або гарбузової (1 ст. ложку) додаємо по одній краплі масел евкаліпта, ялиці, ялівцю і полощемо хворе горло 4-5 разів на день.

Профілактичні заходи

Профілактика втрати голосу – це, перш за все, попередження простудних захворювань. Гарантом благополучного звукоутворення служить міцний імунітет.

Щоб не довелося шукати шляхи, як повернути голос швидко, потрібно:

 • Зміцнювати імунну систему (повноцінне харчування, здоровий спосіб життя) і закалятися (контрастний душ, обтирання).
 • Уникати зайвих навантажень на голосовий апарат. Не варто довго голосно кричати.
 • Пити тільки помірно підігріте (не гаряче) і злегка охолоджене (не холодне) пиття. Голосові зв’язки дуже чутливі і швидко реагують на перепади температур.
 • Не допускати переохолодження організму, не розмовляти на морозі, носити теплий шарф. Голосові зв’язки бажано тримати в теплі.
 • Не палити. Куріння негативно позначається на голосі.
 

Проводьте всі вищевказані процедури і говоріть на здоров’я скільки завгодно.Додано: 08/29/18 9:38
Категорія: Поради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.