Головна / Поради / Що таке лімфедема і чим небезпечна

Що таке лімфедема і чим небезпечна

Лімфедема — це хронічне захворювання лімфатичної системи, при якому порушується відтік лімфи, і вона починає накопичуватися у тканинах. Лімфа грає дуже важливу роль в організмі людини — вона виводить продукти життєдіяльності наших клітин. Якщо порушується її відтік, ці продукти залишаються у нас в шкірі і судинах. Тому на шкірі при таких набряках можуть з’являтися плями, набряк розростається.

Щорічно з лімфедемою стикаються від 140 до 250 млн осіб у всьому світі. У 90% випадків недуга вражає ноги, в 10% – руки. Проте, зустрічаються випадки враження лімфедемою геніталій, тулуба і обличчя.

Чому з’являється лімфедема?

Лімфедеми ділять на вроджені і набуті. У першому випадку вона може проявлятися вже в ранньому дитинстві або в період статевого дозрівання, коли змінюється гормональний фон. У рідкісних випадках вроджена лімфедема може проявитися ще пізніше: в 35-40 років, коли з віком починаються зміни сполучної тканини, що призводять до звуження лімфатичних судин.

Значно частіше вроджених зустрічаються придбані лімфедеми. Іноді їх причиною стає шкірне захворювання. Крім того, лімфедему можуть викликати перенесені онкологічні захворювання.

Так, лімфедема виникає як мінімум у 8% жінок після мастектомії. Нерідко лімфедема може виникнути в результаті травми або невдалої операції на нозі, наприклад, коли при видаленні варикозно-зміненої вени відбувається пошкодження великої лімфатичної судини.
Що таке лімфедема і чим небезпечна 1

Найбільш поширеною причиною лімфедема в країнах третього світу є інфекція, викликана круглим хробаком Wuchereria bancrofti. Цей паразит, личинки якого переносяться комарами, локалізується в лімфатичних і підшкірних тканинах людини. При цьому часто вражаються нижні кінцівки, які досягають величезних розмірів.Як відрізнити простий набряк від лімфедеми?

Зазвичай набряки, що свідчать про лімфедему, з’являються в області стопи і щиколотки, при цьому локалізується тільки на одній кінцівці. Вас повинно насторожити, якщо набряки, що виникли ввечері, не зникли до ранку.

Варто пам’ятати, що лімфедема протікає безболісно, а шкірні покриви залишаються без змін аж до останньої стадії хвороби, коли шкіра стоншується і набуває бурого забарвлення. Щоб не запустити хворобу, необхідно при перших тривожних симптомах звернутися до лікаря.

Чим небезпечне захворювання?

По мірі розвитку захворювання лімфатичні набряки наростають. Нерідко в їх місцях з’являються виразки. На останній стадії кінцівка досягає гігантських розмірів, заважаючи людині жити. Перехід від однієї стадії захворювання до іншої іноді може займати довгі роки, а іноді, при наявності провокуючих факторів, прогресувати досить швидко.

Як лікувати лімфедему?

Лікування включає в себе консервативні методи — фізичні вправи, компресійний трикотаж, лімфодренуючий масаж, а також хірургічні методи. Хоча повністю вилікувати лімфедему неможливо, застосування консервативних і хірургічних методів лікування дозволяє зменшити симптоми, запобігти ускладнення і поліпшити якість життя пацієнта.Додано: 11/27/19 10:01
Категорія: Поради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.