Головна / Терапія / Доктор, у мене часто болить живіт. Що робити?

Доктор, у мене часто болить живіт. Що робити?

Пацієнти з болями в животі звертаються до лікаря часто: це вважається однією з найпоширеніших скарг. Але фахівці знають, як багато причин можуть викликати дискомфорт і болі в животі: від банального стресу до інфаркту, який пацієнти плутають з болем у шлунку. Сьогодні ми розповімо про те, чому і, що найголовніше, як болить живіт. І що треба робити при появі болю.

Доктор, у мене часто болить живіт. Що робити? 1

Переїдання

З подібним болем стикається кожна людина. Точніше буде назвати його не біль від переїдання, а біль від недотримання режиму харчування. Він супроводжується здуттям і почуттям переповнення, тяжкості. При переїданні можна випити трав’яний чай, прилягти і відпочити. Це дасть їжі можливість просунутися зі шлунка далі в кишечник, відчуття переповненості піде.

Отруєння або кишкова інфекція

Симптоми отруєння і кишкової інфекції знають і дорослі, і діти. Для цих захворювань характерні гострі болі в животі, що супроводжуються нудотою, блювотою, підвищеним газоутворенням, проносом. Тимчасові полегшення болю змінюються новими нападами, може підвищитися температура тіла.

Отруєння і кишкова інфекція швидко призводять до зневоднення, тому при появі перелічених симптомів треба звернутися до лікаря якомога швидше і заповнювати втрати рідини.

Гастрит і виразка

Болі в лівому підребер’ї характерні для таких захворювань, як гастрит і виразка шлунку. Болі супроводжуються печією, відрижкою, підвищеним газоутворенням, блювотою, можливе зниження маси тіла. Неприємні відчуття можуть посилюватися після прийому їжі. Так як обидва захворювання, особливо виразка, становлять загрозу для пацієнта, ці симптоми є вагомим приводом для візиту до лікаря.Доктор, у мене часто болить живіт. Що робити? 2

Захворювання жовчовивідних шляхів і жовчного міхура

Ці патології проявляються болями в правому підребер’ї, за місцем локалізації печінки. Загострюються в результаті стресу, після рясної їжі, особливо жирної, можуть виникати як відповідь на фізичне навантаження. Болі зазвичай тупі, ниючі, що посилюються після прийому їжі, можуть супроводжуватися гірким присмаком в роті.

Апендицит

Якщо людина скаржиться на біль, то нерідко чує: «Головне, щоб не апендицит». Де ж локалізується біль при запаленні апендикса? У нижній частині живота справа. У рідкісних випадках біль зміщується в праве підребер’ї. Може супроводжуватися нудотою, загальним нездужанням, невеликим підвищенням температури. Зазвичай пацієнти з гострим апендицитом приймають характерну позу – лежать на правому боці, підтягнувши ноги до грудей (поза ембріона). Таке положення приносить полегшення.

Синдром роздратованого кишечника

Синдром роздратованого кишечника – це функціональний розлад, тобто органічних уражень кишечника при цьому немає. Однак рецептори кишки дуже реагують на розтягнення, стрес, інші фактори.

Пацієнт відчуває біль у нижній частині живота, частіше зліва, СРК супроводжує підвищене газоутворення, здуття живота, порушення калу (може бути як понос, так і запор).

Стрес

«Всі хвороби від нервів». Частка істини в цьому твердженні є: стрес впливає в тому числі на стан ШКТ. Вільні радикали, які у великій кількості утворюються в організмі в результаті стресу, пошкоджують клітинні мембрани, і шлунок і кишечник виявляються більш уразливими перед атаками бактерій, вірусів і токсинів.

Додано: 05/10/19 9:51
Категорія: Терапія

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.