Головна / Поради / Безсоння: як його перемогти?

Безсоння: як його перемогти?

За статистикою, кожна третя людина після 40 років страждає безсонням. Багато хто не звертає на це уваги, не вважає серйозною проблемою, а даремно. Цей розлад може призвести до тяжких ускладнень: аж до інсульту та інфаркту. Розповідаємо, як його побороти.

Що таке безсоння?

Стан, при якому пацієнт як мінімум тричі за тиждень не висипається через те, що не може заснути. Епізодичне безсоння зазвичай проходить самостійно, постійне вимагає допомоги фахівця. Але в будь-якому випадку нічого хорошого для здоров’я воно не несе – від нього потрібно якомога швидше позбавлятися.

Безсоння: як його перемогти? 1

Що з цим робити?

Перш за все, спробуйте з’ясувати причину. Якщо ви недавно змінили роботу або завели дитину, швидше за все, це реакція організму на стрес. Іноді безсоння можуть викликати ліки: антидепресанти, препарати для тиску, антигістамінні, кортикостероїди.

Безсоння: як його перемогти? 2

Якщо проблеми зі сном тривають вже довго, перевірте здоров’я: чи немає у вас ознак депресії або тривожного розладу? Привести до безсоння може сонне апное – небезпечна хвороба, при якій увісні у людини мимоволі зупиняється дихання. Зазвичай вона супроводжується хропінням, розбитістю і головним болем. Попросіть близьких простежити за тим, як ви дихаєте увісні.Шкідливі звички теж заважають здоровому сну: якщо ви обїдаєтесь перед сном і весь вечір сидите в смартфоні, нічого дивного, що організм не може повноцінно відпочити.

Спробуйте зменшити рівень стресу і створити комфортні умови для сну:

  • В кімнаті має бути темно і прохолодно: від 16 до 18 градусів (хоча для деяких це занадто холодно);
  • Якщо ви живете в шумному районі, використовуйте беруші;
  • Приберіть будильник до ранку: спостереження за часом збільшує занепокоєння;
  • Розслабтеся ввечері: помедитуйте або прийміть теплу ванну. Не дивіться жахи, не читайте новини;
  • Постарайтеся поїсти за 3-4 години до сну.
 

А ще варто відмовитися від алкоголю, сигарет і сидячого способу життя – ці звички відбиваються на якості сну. І не примушуйте себе лежати: якщо ви фіксуєтеся на порушенні сну, виникає синдром “очікування безсоння”. Справитися з ним не можуть навіть сильнодіючі препарати. Краще встаньте і займіться своїми справами.

А ліки?

Тільки якщо їх пропише лікар. Та й то з великою обережністю. Снодійними зловживають багато людей – і цю проблему сильно недооцінюють.

Коли бігти до лікаря?

Коли вашому безсонню “виповниться” 3 місяці. Це означає, що організм не може впоратися з проблемою самостійно.

Додано: 07/10/19 10:02
Категорія: Поради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.