Головна / Поради / Чи допомагає жувальна гумка схуднути?

Чи допомагає жувальна гумка схуднути?

Всупереч існуючій думці, жування жуйки не допоможе скинути зайві кілограми. Процес не спалює багато калорій, і не «скасовує» калорії, які ви отримуєте з їжі. Проте, для деяких людей жуйка може бути корисною стратегією, коли треба утриматися від зайвого перекусу.

«Я думаю, для деяких людей це може бути корисним інструментом. У кожного є те, що може допомогти йому на шляху до втрати ваги, і такі звички, як жування гумки, можуть мати велике значення для декого», – говорить Кері Ганс, зареєстрований дієтолог і автор «Дієти малих змін».

Чи допомагає жувальна гумка схуднути? 1

За словами Ганс, жування жуйки може бути корисно з двох причин. Для деяких, відчуття чогось солодкого в роті після їжі може сигналізувати про закінчення прийому їжі. “Деякі люди потребують чогось солодкого в кінці кожного прийому їжі і шукаючих десерт. Коли вони кладуть шматочок жувальної гумки в рот, це допомагає», – говорить вона. Ви також можете заощадити калорії, які могли б бути в морозиві або шматку торта.

Для інших, особливо тих, хто любить перекушувати між прийомами їжі і жувати протягом дня, жувальна гумка допомагає уникати постійних перекусів, пояснює Ганс.



Придушення апетиту

Як показало проведене дослідження, жувальна гумка пригнічує апетит, особливо бажання солодкого, і зменшує споживання закусок. Зокрема, ті, хто жував гумку, споживали на 40 калорій менше при наступному прийомі їжі. «Учасники повідомили, що відчувають себе більш задоволеними та можуть встояти проти шкідливих продуктів», – каже Ангел Планеллс, зареєстрований дієтолог з Сіетла і представник національних ЗМІ Академії харчування і дієтології.

Хоча з цими результатами не згодні інші дослідники: вони вважають, що жування жуйки допомагає утриматися від прийому їжі, але на апетит не впливає. Швидше за все, ефект жувальної гумки може відрізнятися від людини до людини і залежати від їх особистостей.

«Якщо ви працюєте вдома і дуже часто навідуєтеся на кухню або якщо ви продовжуєте відвідувати офісну кухню, в якій повно закусок, у цьому випадку жування жуйки допомагає, – каже Ганс. – Ви кладете щось в рот, він чимось зайнятий, у жуйки такий чудовий смак, і ви навряд чи потягнетеся до їжі або шматочку шоколаду на столі вашого колеги.»

Але платівка жуйки не обов’язково замінить полуденок, особливо якщо ви давно не обідали. «Перекус допоможе заповнити запаси, особливо під час денного занепаду сил. Шматок жувальної гумки не дасть необхідної енергії, яку ви можете отримати від шматка сиру і фруктів, жмені мигдалю або йогурту», – говорить Ганс.

Чи допомагає жувальна гумка схуднути? 2

Інструкція по вживанню жуйки:

  • Вибирайте жуйку без цукру. В жуйці без цукру зазвичай міститься менше 5 калорій в шматочку; у звичайній жуйці може міститися 10 до 25 калорій. Жувальна гумка без цукру також корисна для зубів: вона збільшує потік слини, тим самим змиваючи кислоти, що виробляються бактеріями в зубному нальоті, що знижує ризик карієсу
  • Обмежте кількість жувальної гумки 5-6 шматочками в день. Занадто велика кількість підсолоджувача може привести до здуття живота і діареї. Сорбіт, маніт і ксиліт погано засвоюються, що пояснює той факт, чому вони дають менше калорій, ніж цукор. Але їх погана абсорбція також пояснює їх потенційний проносний вплив при вживанні в надлишку.
  • Покладіть пачку жуйки в кишеню, сумочку або портфель. Так вона завжди буде під рукою в потрібний момент.
  • Якщо вам не подобається жуйка, не потрібно починати
 

Допоможуть уникати постійного перекушування інші речі, наприклад, злегка підсолоджена кава, чай з однією чайною ложкою цукру або шматочок шоколаду, пояснює Ганс. Це буде сигналом закінчення трапези без переїдання.





Додано: 06/23/19 9:16
Категорія: Поради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.