Головна / Паразити / Як комарі вибирають свою наступну жертву і навіщо нам це знати

Як комарі вибирають свою наступну жертву і навіщо нам це знати

Якщо ви коли-небудь спостерігали за комаром в приміщенні (ну а раптом), ви могли помітити, що він немов би фіксується на певних людях, в той час як повз інших пролітає без особливого інтересу.

Як комарі вибирають свою наступну жертву і навіщо нам це знати 1

Літо – найкращий час для розмов про комарів і способи з ними впоратися. Тому що дачі, села, походи, вилазки на природу і так далі. Але з комарами не доведеться боротися, якщо вони не кусають вас, вірно?

Замислившись про це, група вчених з Вашингтонського університету (University of Washington) вирішила з’ясувати, як самка комара — а п’є кров, нагадаємо, саме вона обирає свою наступну жертву. І виявити вдалося дещо дуже цікаве.

З допомогою поведінкових експериментів і відстеження сигналів мозку комахи в режимі реального часу було встановлено, що мозок комара об’єднує сигнали двох сенсорних систем — зорової і нюхової — щоб знайти жертву для наступного прийому їжі.Аналіз даних, опублікований в журналі Current Biology, вказує на те, що, коли нюхова система комара вловлює хімічні сигнали, вона викликає зміни в мозку, що запускають поведінкову реакцію і активізуючи зорову функцію.

В ході експериментів вчені зосередилися на вуглекислому газі, як аттрактанті дальньої дії, який комарі можуть відчувати навіть на відстані 30 метрів. Потенційним господарем, втім, може бути не тільки людина, а й теплокровна тварина.

Дані для аналізу, відзначимо, були отримані від 250 комарів Aedes aegypti, прив’язаних надтонким дротом до невеликої круглої арени.

Трохи конкретики: з’ясувалося, що вміст 5% CO2 на арені (людина зазвичай виділяє 4,5% CO2) змусив комарів швидше бити крилами. А трохи пізніше виявилося, що CO2 впливає і на здатність комара повертатися до об’єкта, який не перебуває безпосередньо на шляху польоту.

Автори дослідження впевнені, що більш чіткі уявлення про процес сенсорної інтеграції в мозку комах допоможуть розробити нові, більш ефективні і безпечні репеленти.

Додано: 07/25/19 8:29
Категорія: Паразити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.