Головна / Поради / Чому позіхання заразне (і навіщо ми взагалі позіхаємо)

Чому позіхання заразне (і навіщо ми взагалі позіхаємо)

Навіть думка про позіхання може змусити нас це зробити. І це те, що роблять всі, включаючи тварин, так що не варто намагатися придушити позіхання. Тому що якщо вам хочеться позіхнути, значить, вашому організму це абсолютно необхідно.

Чому позіхання заразне (і навіщо ми взагалі позіхаємо) 1

Ви напевно знаєте, що позіхання — одна з найбільш заразних дій у світі. Але чому? Розбираємося нижче.

Навіщо людина позіхає (і ні, справа не в кисні)

Почнемо з того, навіщо людина взагалі позіхає, тому що вже це може дещо прояснити. Існує безліч теорій на тему, одна і найпопулярніших серед яких свідчить, що позіхання допомагає організму отримувати більше кисню (і, відповідно, ми позіхаємо тоді, коли його не вистачає). Але ця теорія, якщо ви не знали, розвінчана.

У той же час сама науково обгрунтована на сьогоднішній момент теорія говорить про те, що ми позіхаємо, щоб регулювати температуру мозку.

У дослідженні 2014 року, опублікованому в журналі Physiology & Behavior, були вивчені звички позіхати 120 осіб. В результаті з’ясувалося, що люди куди рідше позіхали взимку. Чому? Очевидно, пояснюють автори роботи, тому що коли температура мозку значно відхиляється від норми, позіхання допомагає охолодити наш найважливіший орган.Дійсно, якщо зважати на це, то всі ситуації, в яких ми зазвичай позіхаємо, пов’язані саме з температурою мозку. Так, наприклад, ми позіхаємо коли втомилися — в результаті активної діяльності мозок сповільнюється, а його температура зростає. Або коли нам нудно — мозок більше не відчуває стимуляції, а тому, знову ж таки, сповільнюється. А ще — коли бачимо, як хтось поруч позіхає. В даному випадку це може пояснюватися тим, що ми знаходимося в одній (швидше за все, теплому і розслаблюючому) середовищі з позіхаючою людиною.

Чому так легко заразитися зіванням

Втім, що стосується заразності позіхання, то це, як ми знаємо, не обов’язково відбувається між людьми в одному приміщенні. Так, ми можемо почати позіхати, якщо позіхнув співрозмовник в скайпі. Або коли дивимося відео з позіхаючими кошенятами. І цей список, звичайно, можна продовжувати.

Згідно з дослідженням, проведеним в Бэйлорскому університеті (Baylor University), якщо ви позіхаєте у відповідь на позіхання, ви таким чином виявляєте співчуття і прихильність.

В ході експерименту за участю 135 добровольців, результати якого були опубліковані в журналі Personality and Individual Differences, вдалося встановити, що чим менше емпатії у людини, тим менш імовірно, що він або вона позіхне, побачивши, що хтось ще позіхає.

Втім, вчені окремо відзначають, що результати не слід узагальнювати. Іншими словами, якщо хтось не відповідає на позіхання, це ще не говорить про наявність у нього психопатичних або соціопатичних рис.

Додано: 10/10/18 9:45
Категорія: Поради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.