Головна / Поради / Пити чи не пити: способи вживати алкоголь в міру

Пити чи не пити: способи вживати алкоголь в міру

Головне правило розпивання алкоголю говорить: чим менше, тим краще для здоров’я. Раніше вважалося, що без особливої шкоди можна пити до 100 г чистого спирту в тиждень. А це цілих 5 келихів вина з міцністю 13%.

Тепер же вчені проаналізували дані понад 400 тис. людей і повідомили: алкоголь не загрожує по здоров’ю лише тоді, коли ми зовсім від нього відмовляємося. Навіть 1-2 порції 4 рази на тиждень збільшує ризик передчасної смерті на 20%.
Пити чи не пити: способи вживати алкоголь в міру 1

Краще зовсім не пити

Якщо відчуваєте в собі сили і бажання – звичайно, чому б ні? Але якщо тверезі корпоративи втратять для вас половину своєї привабливості, можна цього не робити. Ніхто, включаючи Всесвітню організацію охорони здоров’я, не закликає повністю відмовлятися від спиртного. Просто треба цей процес контролювати і намагатися звести кількість випитого до мінімуму.

Як це зробити?

Ось кілька порад:

Записуйте все, що ви п’єтеЛюдям часто здається, що вони п’ють зовсім небагато, навіть якщо у них уже розвинувся алкоголізм. Тому вчені радять фіксувати кожен келих.

Поступово скорочуйте кількість алкоголю

Якщо ваш щоденник показує 7 келихів вина на тиждень, постарайтеся скоротити їх кількість до п’яти. Відзначайте, як зниження дози впливає на ваше життя і здоров’я. Можливо, ви стали краще спати і продуктивніше працювати? Запишіть це.

Не тримайте алкоголь вдома

Або хоча б зберігайте його в важкодоступних місцях. Наприклад, в коморі на верхній полиці. Так у вас буде менше спокуси «залити» важкий робочий день або сімейну сварку.Не пийте заради того, щоб не здатися білою вороною

А якщо друзі вмовляють випити, налийте в склянку безалкогольний коктейль, морс або ще що-небудь схоже на спиртне. Так ви не будете кидатися в очі своєю «тверезістю», і від вас відстануть.

Закушуйте

Їжа сповільнить всмоктування алкоголю в кров і знизить шкоду від нього. Тільки не використовуйте для цієї мети важку, жирну або солодку їжу: вона тільки посилить сп’яніння. Краще закушуйте овочами, фруктами і морепродуктами.

Уникайте спокус

Якщо вас тягне випити в певні дні або в якихось конкретних ситуаціях (в п’ятницю після робочого тижня), заплануйте на цей час якийсь «безалкогольний» захід. Кіно, спортзал, прогулянка – все це допоможе зламати стереотипну поведінку.

Виберіть свій напій

Експерти рекомендують брати алкоголь «за смаком»: так, щоб його хотілося посмакувати, а не швидше випити залпом. А дослідники з Університету Айови порекомендували остерігатися вина: справа в тому, що нам важко оцінити обсяг, який ми випиваємо.

Пиво випускається в банках, коктейлі продаються поштучно, міцний алкоголь – маленькими порціями по 50 грам. Легко підрахувати випите, і зменшити апетити, якщо минулого разу після шостої порції ви почали відправляти своїй колишній голосові повідомлення з прокляттями. Вино ж зазвичай беруть в пляшках і постійно підливають.Додано: 02/1/19 10:23
Категорія: Поради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.