Головна / Поради / Смузі і соки – таємні вороги здоров’я

Смузі і соки – таємні вороги здоров’я

З подачі фітнес-блогерів і пабліків про схуднення ці напої отримали репутацію корисних, смачних і необхідних для здоров’я. Але насправді смузі і соки (в тому числі і свіжовичавлені) далеко не завжди корисні. Розповідаємо, кому, коли і чому їх пити не варто.

Чим шкідливі фруктові напої?

Смузі і соки – таємні вороги здоров'я 1

Вчені з Університету Еморі в США протягом шести років стежили за здоров’ям 18 тисяч осіб старше 45 років. Для дослідження фахівці вибрали тих, хто не страждав на діабет і серцево-судинні захворювання. Виявилося, що ті, хто випивав по літру фруктових соків в день, в 2 рази частіше вмирали від ішемічної хвороби серця.

Причому зв’язку між смертністю і будь-якими іншими десертами експерти не виявили. Автори пояснили це тим, що в них практично немає інших поживних речовин: тільки цукор у великих кількостях.

Організму доводиться розщеплювати його весь відразу, а це може порушити обмін речовин. Інші ж солодощі, крім цукру, містять білки і жири. Вони ускладнюють надходження цукру в кров, тому не завдають такого збитку.

А пару років тому британські вчені звинуватили соки в епідемії ожиріння і діабету. Причому свіжовичавлені теж виявилися небезпечні, навіть незважаючи на те, що в них багато вітамінів. Адже якщо в цілісному фрукті рослинні волокна уповільнюють всмоктування цукру в кров, то з соком організм просто отримує солодку бомбу.Смузі ж виявилися небезпечні для зубів. У помірних кількостях цукор не завдає шкоди емалі – але в цих напоях його занадто багато. Адже крім того, що міститься у фруктах, в ці напої часто додають мед і морозиво.

А ще – крижану крихту, яка в спеку викликає різкий перепад температур і пошкодження емалі. Ну і фруктові кислоти в таких кількостях теж не йдуть  на користь: для приготування однієї склянки смузі іноді потрібно більше плодів, ніж ви можете з’їсти за день.

Як пити їх без шкоди для здоров’я?

Смузі і соки – таємні вороги здоров'я 2

Зовсім відмовлятися від фруктових напоїв не потрібно, просто дотримуйтесь правил:

  • Не замінюйте фрукти фрешами  смузі. Вживайте в їжу і те, і інше (але перевагу все ж віддавайте цільним плодам).
  • Не пийте соки натще і на ніч: фруктові кислоти погано діють на шлунок і зубну емаль.
  • Коли купуєте пакетований сік, дивіться на етикетку. Вибирайте той, в якому менше цукру і вуглеводів.
  • Пам’ятайте, що кращий напій – це вода. А все інше – це десерти.
 Додано: 06/28/19 10:51
Категорія: Поради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.