Смузі і соки – таємні вороги здоров’я

З подачі фітнес-блогерів і пабліків про схуднення ці напої отримали репутацію корисних, смачних і необхідних для здоров’я. Але насправді смузі і соки (в тому числі і свіжовичавлені) далеко не завжди корисні. Розповідаємо, кому, коли і чому їх пити не варто.

Чим шкідливі фруктові напої?

Вчені з Університету Еморі в США протягом шести років стежили за здоров’ям 18 тисяч осіб старше 45 років. Для дослідження фахівці вибрали тих, хто не страждав на діабет і серцево-судинні захворювання. Виявилося, що ті, хто випивав по літру фруктових соків в день, в 2 рази частіше вмирали від ішемічної хвороби серця.

Причому зв’язку між смертністю і будь-якими іншими десертами експерти не виявили. Автори пояснили це тим, що в них практично немає інших поживних речовин: тільки цукор у великих кількостях. Організму доводиться розщеплювати його весь відразу, а це може порушити обмін речовин. Інші ж солодощі, крім цукру, містять білки і жири. Вони ускладнюють надходження цукру в кров, тому не завдають такого збитку.

А пару років тому британські вчені звинуватили соки в епідемії ожиріння і діабету. Причому свіжовичавлені теж виявилися небезпечні, навіть незважаючи на те, що в них багато вітамінів. Адже якщо в цілісному фрукті рослинні волокна уповільнюють всмоктування цукру в кров, то з соком організм просто отримує солодку бомбу.

Смузі ж виявилися небезпечні для зубів. У помірних кількостях цукор не завдає шкоди емалі – але в цих напоях його занадто багато. Адже крім того, що міститься у фруктах, в ці напої часто додають мед і морозиво. А ще – крижану крихту, яка в спеку викликає різкий перепад температур і пошкодження емалі. Ну і фруктові кислоти в таких кількостях теж не йдуть  на користь: для приготування однієї склянки смузі іноді потрібно більше плодів, ніж ви можете з’їсти за день.

Як пити їх без шкоди для здоров’я?

Зовсім відмовлятися від фруктових напоїв не потрібно, просто дотримуйтесь правил:

Не замінюйте фрукти фрешами  смузі. Вживайте в їжу і те, і інше (але перевагу все ж віддавайте цільним плодам).
Не пийте соки натще і на ніч: фруктові кислоти погано діють на шлунок і зубну емаль.
Коли купуєте пакетований сік, дивіться на етикетку. Вибирайте той, в якому менше цукру і вуглеводів.
Пам’ятайте, що кращий напій – це вода. А все інше – це десерти.

Про автора Марічка Павленко 492 Публікації
Блогер, журналіст, автор статей. Закінчила Національний медичний університет імені О.О. Богомольця.
ПоганоНе дужеМоже бутиДобреПрекрасно!
Loading...

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар