Головна / Поради / ВООЗ попередила про небезпеку дієтичної газованої води

ВООЗ попередила про небезпеку дієтичної газованої води

Нове велике дослідження Всесвітньої організації охорони здоров’я показало: навіть дві склянки газованої води з цукрозамінником в день збільшують ризик ранньої смерті. Результати дослідження опублікували в журналі JAMA Internal Medicine.

У дослідженні брали участь майже півмільйона дорослих з різних країн і континентів. Вік кожного пацієнта був трохи більше 50 років. Особливу пильно медики спостерігали за тими, хто щодня випивав більше 2 склянок газованої води.

Виявилося, що саме у цієї групи були найвищі показники смертності з різних причин – навіть серед тих, хто не страждав ожирінням або підвищеним рівнем холестерину, не курив і займався спортом.
ВООЗ попередила про небезпеку дієтичної газованої води 1

Вчені прийшли до наступних висновків:

  • У всіх любителів дієтичної газованої води можливість передчасної смерті в найближчі 16 років підвищується приблизно на 25%. Для тих, хто п’є звичайні напої з цукром, ризик теж підвищений, але всього на 8%.
  • Ймовірність померти від серцево-судинних захворювань ж зростає відразу на 52%.
  • Люди, які п’ють газовану воду з підсолоджувачами, частіше страждають захворюваннями кровоносної системи. А ось ті, хто віддає перевагу напоям на цукрі, частіше скаржаться на хвороби органів травлення.
  • При цьому для любителів і того, і іншого виду газованої води підвищується ризик смерті від хвороби Паркінсона.
 

Керівник дослідження, доктор Нейл Мерфі, повідомив: ризик смерті від всіх причин підвищується як при вживанні цукровмісних, так і при вживанні штучно підсолоджених напоїв. Це особливо небезпечно для дітей. А ще, за словами вчених, газована вода не дає такого почуття насичення, як звичайна проста вода.ВООЗ попередила про небезпеку дієтичної газованої води 2

Однак автори не знають, чому саме це відбувається. Можливо, штучні підсолоджувачі можуть викликати непереносимість глюкози і підвищення рівня інсуліну в крові. Зараз вчені планують вивчити наслідки для здоров’я від конкретних підсолоджувачів: таких як аспартам і ацесульфам калію.

«Головний посил дослідження – пийте воду. Уникайте солодких газованих вод і будьте обережні з штучно підсолодженими. Вода – ось найбезпечніший напій. Чай і каву теж пити можна.

Але потрібно звести до мінімуму або повністю прибрати з раціону всі перероблені напої», – заявив на паризькому конгресі професор Мітчелл Елкінд, президент Американської асоціації серця.

Якщо ви зараз подумали, що натуральні соки – ось корисна альтернатива газованій воді, доведеться вас засмутити. З ними так само потрібно бути обережними, інакше є ризик отримати діабет, ожиріння і проблеми зі шлунком.Додано: 09/21/19 10:50
Категорія: Поради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.