Головна / Поради / Міфи про сорбенти і їх застосування

Міфи про сорбенти і їх застосування

Сорбенти стали дуже популярними препаратами, і багато людей знають про те, що вони здатні поглинати і виводити з організму шкідливі речовини. Ці лікарські засоби приймають при різних отруєннях, дисбактеріозі, алергіях та інших захворюваннях.

Така популярність ентеросорбентів призвела до появи безлічі міфів про них. У статті ми розвінчаємо деякі з них і ознайомимо вас з фактами про ці популярні препарати, які повинні бути в кожній домашній аптечці.

Міфи про сорбенти і їх застосування 1

Міф 1: всі сорбенти однакові і відрізняються тільки ціною

Сорбенти не всі однакові! Вони відрізняються один від одного діючою речовиною, формою випуску, сорбційною здатністю.
Сьогодні на прилавках аптек можна зустріти безліч найменувань препаратів-сорбентів.

Вони відрізняються за такими параметрами:  • форма випуску: капсули, таблетки, порошки, гранули, розчини, гелі, суспензії;
  • активні компоненти: активоване вугілля, кремній, солі алюмінію, рослинні речовини;
  • спектр дії – поглинають більшість токсинів або вбирають окремі отруйні речовини;
  • сорбційний потенціал – певна доза препарату здатна поглинати ту чи іншу кількість токсичних сполук.
 

З огляду на всі ці особливості ентеросорбентів, вибрати препарат цілеспрямовано може тільки лікар. Саме тому в домашній аптечці краще тримати сорбенту комплексної дії (наприклад, Сорбекс, Активоване вугілля та ін).

Міф 2: прийом сорбентів призводить до виведення з організму вітамінів і мінералів

При правильному прийомі сорбентів, що має на увазі певне дозування і тривалість прийому, дефіцит корисних речовин в організмі не настає. Зазвичай курс прийому таких препаратів становить не більше 3-5 днів (при хронічних захворюваннях до 14 днів), і за цей час організм не буде відчувати брак корисних речовин.

Тривалий прийом ентеросорбентів протягом більше 15 днів здатний приводити до втрати вітамінів і мінералів і може виконуватися тільки під наглядом лікаря.

Міф 3: тільки прийом активованого вугілля призводить до запорів

Поява запорів є одним з побічних явищ при прийомі будь-яких ентеросорбентів. Ймовірність виникнення цієї реакції залежить від індивідуальних особливостей роботи кишечника і правильності прийому препаратів.

Міф 4: сорбенти білого кольору більш ефективні і нешкідливі

Відмінність у кольорі ентеросорбентів зумовлена активним компонентом препарату і не впливає на його ефективність. Чорний колір сорбенту характерний для засобів на основі активованого вугілля, а білий – для препаратів на основі діоксиду кремнію.Ефективність і безпека ентеросорбентів визначається зовсім іншими критеріями.

Такий засіб має:

  • бути нетоксичним;
  • добре виводитися з кишечника;
  • чи не надавати травматичного впливу на слизові оболонки органів травного тракту;
  • володіти достатніми сорбційними властивостями по відношенню до токсинів і бактерій;
  • не всмоктуватися в кишечнику і не порушувати рН.
 

Слід зазначити, що сорбційні здібності чорних сорбентів складають 1500-3000 м2/г, а білих – 150-400 м2/г. Це означає, що за умови прийому в однакових дозах саме сорбенти на основі активованого вугілля можуть вивести з організму більшу кількість токсинів, ніж білі ентеросорбенти.

Міф 5: сорбенти у вигляді розчинів більш ефективні

Цей невірний вивід спростовується тим фактом, що ефективність сорбенту насамперед визначається його сорбційною активністю і дозою. Наприклад, площа сорбції капсули Сорбексу становить 1830 м2 /г.

Препарат приймається у формі капсули, яка доставляється безпосередньо в місце необхідної дії і засіб не контактує з поверхнею стравоходу і шлунка. Ці властивості препарату забезпечують його високу ефективність. До того ж для багатьох людей прийняти капсулу простіший, ніж таблетки. Однак у деяких випадках хворому доцільніше призначати інший препарат, так як він містить додаткові компоненти або в силу віку дитина не може проковтнути капсулу.

Міф 6: Сорбекс – це те ж активоване вугілля

Цей висновок не повністю вірний. Активним компонентом Сорбексу є видозмінене активоване вугілля. Він створюється за допомогою особливих технологій, які підвищують його ефективність. У препараті міститься гранульоване активоване вугілля, в такому вигляді має більш високу сорбційну активність. Цей факт обумовлює його більш тривалу дію (до 42 годин).

Міф 7: дітям можна приймати будь-які сорбенти

Ентеросорбенти дійсно можуть прийматися в будь-якому віці, але при призначенні препарату дітям обов’язково повинна враховуватися форма випуску та дозування. Дітям до 7 років не рекомендується приймати капсули, їм більше підійдуть препарати у вигляді розчинів, гелів або суспензій.

Міф 8: вагітним можна приймати будь-які сорбенти

Більшість фахівців дотримується думки, що під час вагітності жінкам краще приймати препарати на основі активованого вугілля. Цей висновок грунтується на тому факті, що саме цей сорбент не вбирається в кров і повністю виводиться їх організму.

Міф 9: сорбенти дозволяють скинути зайву вагу

Схуднути сорбенти, на жаль, не допоможуть.
Для того щоб схуднути, недостатньо приймати той чи інший препарат. Для боротьби з ожирінням обов’язково правильно харчуватися і дотримуватися достатню фізичну активність.

Прийом сорбентів для схуднення може рекомендуватися в періоди розвантажувальних днів або дієт. Мета їх призначення в таких випадках обумовлюється тим фактом, що під час радикальної зміни характеру харчування в організмі накопичуються токсичні речовини, які повинні виводитися.

До якого лікаря звернутися

Для правильного підбору ентеросорбенту найкраще звернутися до гастроентеролога. Лікар не тільки порекомендує препарат, але і встановить причину, по якій необхідно його застосування, а також призначить додаткове лікування.Додано: 10/4/18 9:51
Категорія: Поради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.