Головна / Поради / Користь чи шкода: чи варто пити мінеральну воду?

Користь чи шкода: чи варто пити мінеральну воду?

«Мінеральними водами» лікувалися ще аристократи позаминулого століття. Чи дійсно цей напій корисніший звичайної води, і чи всім можна її пити? Давайте розбиратися.

Що в складі мінералки?

Багато корисних речовин — фтор, кальцій, калій, магній, фосфор та інші.

Однак найбільша цінність полягає в різних видах солі:

  • Гідрокарбонатна сіль перешкоджає накопиченню молочної кислоти в м’язах. Дієтологи радять пити мінералку з цими солями людям з цукровим діабетом, хворобами нирок, а також деякими інфекційними захворюваннями.
  • Сульфатна корисна для печінки, при лікуванні жовчнокам’яної хвороби і при непрохідності кишечника.
  • Хлоридна сіль має жовчогінну дію, а, отже, корисна при деяких хворобах ШКТ.
 

Чи корисно пити таку воду?

Так, вона може знизити артеріальний тиск, допомогти розчинити камені в нирках, відновити кислотно-лужний баланс, підвищити рівень гемоглобіну в крові і зміцнити зуби і кістки.Однак наскільки безпечно пити її кожен день, залежить від типу мінералізації:

  • Столова мінеральна вода — єдина, яка підходить для щоденного вживання. У літрі міститься не більше 1г солей, а також незначна кількість інших елементів.
  • Лікувально-столова містить від 1 до 10г солей на літр. Цю воду рекомендується пити протягом 2-3 тижнів для профілактики хронічних захворювань.
  • Лікувальна містить більше 10г солей на літр: її можна пити тільки за призначенням лікаря. При попаданні в кишечник вона активізує вироблення ферментів, які можуть негативно вплинути на організм.
 
Користь чи шкода: чи варто пити мінеральну воду? 1

Чим може нашкодити мінералка?

Якщо людина безконтрольно п’є лікувальну мінеральну воду, в організмі накопичується надлишок солей і мінералів — а це загрожує утворенням каменів в нирках, підвищенням артеріального тиску, гастритом та іншими захворюваннями ШКТ.

А вода з газом корисна?

Якщо вона газована природним способом, то так. Якщо ж її зробили в магазині за допомогою вуглекислого газу – вона швидше шкідлива: газ сприяє зайвому виділенню шлункового соку, через що може з’явитися печія або загостритися гастрит.

Користь чи шкода: чи варто пити мінеральну воду? 2

Що краще: мінеральна або звичайна вода?

Найкорисніше їх чергувати. Перевагу віддавайте звичайній воді, а мінеральна вода допоможе «доставити» в організм солі і мінерали, які необхідні організму. Проте варто пам’ятати, що підвищений вміст солей в мінеральних водах може нашкодити. Так що головне – дотримуватися балансу.

Додано: 06/29/19 8:55
Категорія: Поради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.