Головна / Поради / Скільки разів за ніч нормально прокидатися

Скільки разів за ніч нормально прокидатися

Пробудження в середині ночі може взагалі не запам’ятатися, але також може принести масу незручностей, якщо після нього ви ніяк не можете заснути. І ситуація ускладнюється, якщо ви прокидаєтеся не один, а кілька разів за ніч. Причому, як вам здається, без будь-яких причин.

Скільки разів за ніч нормально прокидатися 1

Насправді, нічні пробудження досить поширені. Дослідження 2010 року на тему показує, що більше 30% людей прокидаються серед ночі не менше трьох разів на тиждень. А дослідження 2008 року, опубліковане в Journal of Psychiatric Research, дозволяє говорити про те, що ще 23% роблять це раз на тиждень. Привід це для занепокоєння? Прямо зараз і дізнаємося.

Якщо ви намагаєтеся вести здоровий спосіб життя, то напевно знаєте, що якісний сон — невід’ємна його частина. Тим часом, пробудження серед ночі, швидше за все, не вписуються для вас в поняття “здорового сну”. Але експерти кажуть, що вони можуть бути варіацією норми. Причини і частота – те, що допомагає зрозуміти, чи є у вас проблеми.

“Оскільки існує так багато різних речей, які можуть вас розбудити, немає певної кількості пробуджень, здатної змусити фахівців турбуватися, – говорить SELF експерт в області сну Брендон Петерс (Brandon Peters). — Крім того, від ночі до ночі число пробуджень може змінюватися, і це теж важливо враховувати».Доктор Петерс зазначає, що часто люди прокидаються між циклами сну, так що навіть не згадують про це вранці. А от якщо людина прокидається, а потім не може заснути протягом 20-30 хвилин, це говорить про те, що у неї може бути безсоння. В останньому випадку (і за умови млявості і апатії як слідства нічних пробуджень) вам, ймовірно, варто поговорити з фахівцем.

Втім, є кілька речей, які ви можете зробити до цього:

  • По-перше, постарайтеся не дивитися на годинник, коли ви прокидаєтеся. Спокуса перевірити, скільки вам залишилося спати, велика — але так ви змусите мозок працювати, так що на зниження активності, йому знадобиться певний час.
  • По-друге, подумайте про гігієну сну. Йдеться про прохолодну, тиху і темну кімнату, зручне ліжко, звичку лягати спати і прокидатися в один і той же час, а також відмову від кофеїну, важкої і жирної їжі ввечері.
  • І, звичайно, мінімум гаджетів. Не можете заснути без розслабляючого чтива? Замініть стрічку новин в соціальній мережі на книгу – і буде вам щастя.
 

Лікарі додають, що якщо ви прокидаєтеся вночі в основному для того, щоб сходити в туалет, вам, швидше за все, варто скоротити споживання рідини. Хоча тут можуть бути і медичні причини, так що якщо ви приймаєте той чи інший препарат, поцікавтеся у фахівця, чи не має він сечогінного ефекту.Додано: 10/7/18 8:58
Категорія: Поради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.