Головна / Поради / Що таке глікемічний індекс і чи настільки він важливий

Що таке глікемічний індекс і чи настільки він важливий

Протягом багатьох років нам говорили, що варто уникати продуктів з високим глікемічним індексом (ГІ). Однак нові дослідження показують, що це може бути не так вже й важливо, говоримо ми про правильне харчування або схуднення. Так хто ж з двох груп експертів правий? І що взагалі таке цей загадковий глікемічний індекс? Розбиратися будемо прямо зараз.

Що таке глікемічний індекс і чи настільки він важливий 1

Що таке глікемічний індекс?

Почнемо з головного. Глікемічний індекс — це показник впливу вуглеводів, що містяться в продуктах харчування, на зміну рівня цукру в крові. Спрощуючи, продукти з високим глікемічним індексом — ті, які ми звикли називати «швидкими» (простими, хворими) вуглеводами, а продукти з низьким глікемічним індексом — ті, що вважаються «повільними» (складними, здоровими) вуглеводами.

У число не викликаючих сильних стрибків глюкози продуктів з низьким ГІ входять: некрохмалисті овочі, квасоля, бобові і цільні зерна. У свою чергу, продукти з високим ГІ — солодка газована вода, фруктові соки, рафіновані зерна та солодощі.

У чому проблема продуктів з високим ГІ?

Довгий час вважалося, що продукти, які провокують різкий стрибок цукру, сприяють резистентності до інсуліну і, як наслідок, збільшення зберігання жиру в організмі і збільшенню ризику діабету другого типу. Звучить розумно, чи не правда? Однак нові дослідження показали, що переваги низькоглікемічних дієт стали переглядатися.

Одне з таких досліджень, наприклад, змогло пояснити, чому меню на основі продуктів з низьким ГІ не завжди призводить до вражаючих результатів. Вчені, повідомляє Quick And Dirty Tips, з’ясували, що якщо людина обмежує кількість вуглеводів в раціоні — причому, не так важливо, вибирає вона «швидкі» вуглеводи або їх більш правильні аналоги — це в будь-якому випадку дасть позитивний ефект. З іншого боку, якщо в меню досить багато вуглеводів, продукти з низьким ГІ, ймовірно, виявляться більш здоровим вибором.Ось простий приклад: якщо ви з’їдаєте всього одну або дві порції зернових в день, але вам хотілося б, щоб це були макарони, в обід і круасани на сніданок, дієтологи дадуть вам своє благословення. Якщо ж ви їсте 4-5 порцій зернових в день, буде корисно переконатися, що це макарони з твердих сортів пшениці, зернова булочка і що-небудь ще.

Чому продукти з низьким ГІ все одно кращі?

Глікемічний індекс дійсно не настільки важливий, наскільки нам завжди здавалося. Однак фахівці в області правильного харчування кажуть, що низькоглікемічні продукти все ще більш розумна альтернатива високоглікемічним продуктам, якщо ви хочете харчуватися збалансовано.

По-перше, продукти з низьким ГІ, як правило, більш поживні. По-друге, вони мають тенденцію містити більше волокон, що оптимізують процес травлення, що також не буде зайвим.

Але правда, якщо розібратися, в тому, що ви можете і навіть повинні дозволяти собі прості вуглеводи, будуть це ароматні завитки з корицею або паста алла карбонара, коли вам цього і правда хочеться. У помірних кількостях все це не просто не зашкодить здоров’ю і дієті, але навіть буде корисно. З тієї простої причини, що здорові відносини з їжею – перша і основна умова як схуднення і утримання поточної ваги, так і здорового способу життя взагалі.

Додано: 10/25/18 9:53
Категорія: Поради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.