Головна / Поради / Аналіз крові передбачить тривалість життя людини

Аналіз крові передбачить тривалість життя людини

Протягом десятиліть вчені намагаються розробити тест, який зможе легко і надійно передбачати тривалість життя людини. Такий тест фактично перевіряє, наскільки людина здорова і, як наслідок, наскільки вона вразлива для основних факторів ризику смертності. Найбільш ймовірний шлях до такого тесту, це створення специфічного аналізу крові.

Аналіз крові передбачить тривалість життя людини 1

Така робота описана в новій статті, опублікованій в журналі «Комунікації природи» (англ. Nature Communications) групою дослідників, очолюваною Йорісом Диленом (докторант Інституту біології Макса Планка) і П. Елін Слагбум (керівник напряму «молекулярна епідеміологія» Медичного центру Лейденського університету). Вчені повідомляють, що їх аналіз крові виявився на 80% точним при прогнозуванні ризику смертності протягом 5-10 років (при вибірці більше 44 000 здорових пацієнтів).

Хід робіт

Протягом 16 років пацієнти віком від 18 до 109 років надавали зразки крові та спостерігалися у фахівців. Дослідники проаналізували групу з 226 так називаних метаболітів, або побічних продуктів, які різні клітини і тканини організму викидають у кров для циркуляції і виведення.

Поступово цей перелік був скорочений до 14 маркерів, які, поряд з інформацією про статеву належність випробуваного, давали досить детальну картину ризиків для здоров’я окремої людини, а також інформацію про можливу смерть протягом наступних 5-10 років.
Аналіз крові передбачить тривалість життя людини 2

Це було досягнуто завдяки порівняльному аналізу даних тих людей, які померли під час дослідження, з даними інших учасників. Було виявлено, які агенти в крові цих двох груп людей відрізнялися в статистично значущих кількостях. Зв’язок між присутністю 14 маркерів і смертністю залишався сильним навіть після того, як були враховані такі спотворюючі фактори, як вік, стать і причина смерті.Дослідження тривають

«Ми хочемо вирішити проблему вразливості здоров’я людини. Ця інформація є прихованою. – каже Слагбум. – Я все ще здивована тим, що ви можете взяти один зразок крові в окремо взятий момент життя, і отримати будь-яку інформацію про ризик смертності людини протягом 5-10 років”.

Дилен і Слабум підкреслюють, що тест ще не готовий для використання у звичайній клініці, але вони дійсно рухаються в цьому напрямку. Очікується, що він буде найбільш корисним для оцінки стану літніх пацієнтів і прийняття рішень про лікування.

Вищезазначені 14 метаболітів представляють цілий ряд процесів, включаючи розщеплення жиру та глюкози, запалення і баланс рідини в організмі, які впливають на ряд хронічних захворювань, а також здатність людини відновлюватися після хвороби або травми.

Співробітники Лейденського університету в даний час вивчають тест, щоб з’ясувати, чи допоможе він передбачити, які пацієнти з переломами шийки стегна можуть отримати ускладнення після операції.

Інша група вчених розглядає, чи може тест передбачити розвиток деменції або таких побічних ефектів, як деліріум, у людей з нирковою недостатністю при їх лікуванні. Ця інформація допоможе фахівцям скорегувати дозування ліків і приймати більш зважені рішення про лікування.

Аналіз крові передбачить тривалість життя людини 3

Дослідники також сподіваються попрацювати з великими банками даних по всьому світу для подальшої перевірки результатів. “Ми розглядаємо нашу роботу як фундамент на майбутнє, а не кінцеву точку”, – говорить Слагбум.

Додано: 09/18/19 9:35
Категорія: Поради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.