Головна / Поради / Чому не можна засипати під працюючий телевізор?

Чому не можна засипати під працюючий телевізор?

Для деяких з нас Yotube або телевізор – це щось на зразок колискової. Ну тобто так ми думаємо. А ось вчені вважають, що світло і шум від екрану зовсім не нешкідливі: вони сильно знижують якість сну. У перспективі це може підвищити ризик розвитку раку, серцевих захворювань, діабету другого типу та ожиріння. Розповідаємо, чому так відбувається.

Чому не можна засипати під працюючий телевізор? 1

Звук

Найгірше в звуках від телевізора під час сну – це їх непередбачуваність.

У кіно хтось може вистрілити або закричати – і це викличе мікропробуждения в мозку. На ранок ви їх не згадаєте, але негативні ефекти від таких збоїв будуть накопичуватися.

Це особливо погано для людей, які вже мають розлади сну. Вчені кажуть, що навіть невелике мікропробудження може спровокувати напад хронічного безсоння.

Якщо ж ви не любите спати в тиші, слухайте білий шум. Звуки поїзда, шкваочання бекону на сковороді, asmr-ролики – кому що подобається. Вони набагато більш рівномірні і передбачувані.Світло

У наших спальнях повно джерел світла: зарядні пристрої, гаджети, вуличні ліхтарі. Однак жоден з них не випромінює стільки, скільки телевізор. Саме він найчастіше порушує роботу головного мозку і провокує безсоння.

Чому не можна засипати під працюючий телевізор? 2

Вся справа в циркадних ритмах: від них залежить регенерація клітин, мозкова активність, виробництво гормонів і безліч інших важливих процесів. Коли ми постійно бачимо блакитне світло, ці ритми збиваються – і в підсумку організм не встигає відновлюватися.

Якщо ви часто засинаєте під працюючий телевізор, максимально зменшите освітлення від нього. Як правило, це легко зробити, покопавшись в налаштуваннях. Але найкраще, звичайно ж, повністю вимкнути екран.

Що в підсумку?

Коли ми молоді, організм іноді компенсує порушений сон так, що ми не помітимо побічних ефектів. І ще довгі роки будемо думати, що у вас все добре. Однак вони можуть дати знати про себе в більш зрілому віці. Тому навіть якщо ви впевнені, що ток-шоу і відеоролики з котами в інтернеті допомагають вам заснути, краще все ж відкладіть їх до ранку.Додано: 04/20/19 7:32
Категорія: Поради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.