Головна / Поради / Оптимісти все-таки живуть довше, ніж песимісти

Оптимісти все-таки живуть довше, ніж песимісти

Протистояння оптимістів і песимістів — це майже те ж саме, що протистояння «сов» і «жайворонків». Принаймні в сенсі впливу на здоров’я.

Оптимісти все-таки живуть довше, ніж песимісти 1

Але якщо з останнім вчені начебто визначилися («сови», у нас для вас погані новини), то з оптимізмом-песимізмом все було не до кінця зрозуміло. Хоча саме «було», тому що в новому дослідженні на тему вченим з університету бостона (Boston University), здається, вдалося з’ясувати, у кого більше шансів жити довго і щасливо.

І так, це оптимісти. Що, втім, зрозуміло з заголовку.

Дослідження, в якому сумарно взяли участь 69 744 жінки і 1429 чоловіків (за жінками стежили 10 років, а чоловіками — 30 років), показало, що оптимістично налаштовані люди з більшою ймовірністю досягнули «виключного довголіття». Або, конкретизуючи, швидше переступлять поріг в 85 років, ніж песимісти і співчуваючі.

Під оптимізмом, пояснюють автори дослідження, вони розуміли очікування людиною того, що навіть якщо зараз щось йде не так, в майбутньому обов’язково станеться щось хороше.Аналіз даних показав, що найоптимістичніші чоловіки і жінки в середньому жили довше на 11-15% і мали на 50-70% більше шансів дожити до 85 років, в порівнянні зі своїми песимістичними «колегами». При цьому результати зберігалися навіть з урахуванням таких факторів, як рівень освіти, наявність хронічних захворювань і діагностованої депресії, кількість фізичної активності, історія вживання алкоголю та особливості дієти.

«Незважаючи на те, що дослідження виявили багато факторів ризику передчасної смерті, ми відносно мало знаємо про позитивні психосоціальні фактори, які можуть сприяти здоровому старінню, — коментує провідний автор дослідження Lewina Lee. — Так що наша робота має велике значення для громадської охорони здоров’я, тому що припускає, що оптимізм є одним з психосоціальних активів, які можуть продовжити життя людини».

Чому це працює? Наука поки не може сказати точно, але у неї є варіанти.

Можливо, справа в тому, що оптимістичні люди краще регулюють емоції, а слідом за ними і поведінку, що дозволяє їм вести менш ризикований і більш здоровий спосіб життя. Або, інший варіант, оптимісти можуть більш ефективно протистояти стресам і справлятися з життєвими труднощами.

Додано: 08/30/19 8:58
Категорія: Поради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.