Головна / Стоматологія / Спортивні напої та батончики, здається, руйнують зуби

Спортивні напої та батончики, здається, руйнують зуби

Якщо ви звикли думати, що спортивне харчування — це завжди щось як мінімум безпечне і як максимум корисне для здоров’я, то в цьому немає нічого дивного. Тому що навіщось же його назвали спортивним.

Спортивні напої та батончики, здається, руйнують зуби 1

Однак якщо ви покладаєтеся на «спортивність», вибираючи продукти та напої для перекусів, не звертаючи уваги на склад, то з цим можуть бути проблеми. Тому що, як з’ясували вчені зовсім недавно, спортивні напої, батончики і гелі можуть руйнувати емаль точно так само, як це роблять енергетики.

У дослідженні, опублікованому в British Dental Journal, зазначається, що професійні спортсмени нерідко мають серйозні проблеми з зубами навіть у тому випадку, якщо дотримуються правил гігієни порожнини рота. І це, на думку вчених, відбувається саме тому, що їх щоденний раціон включає в себе занадто багато спеціалізованих продуктів.

Як повідомляє Newsweek, щоб зробити такий висновок, група провела повний скринінг 352 професійних спортсменів у віці від 18 до 36 років, які займалися плаванням, велоспортом, футболом, веслуванням, хокеєм, вітрильним спортом і легкою атлетикою. На додаток до цього, учасники відповіли на питання про свої гігієнічні звички та поведінкові патерни.

Так було встановлено, що більшість спортсменів чистили зуби два рази в день, в той час як 40% з них були у стоматолога протягом останніх шести місяців. Спортивні напої під час тренувань вживали 80% учасників дослідження, спортивні батончики — 58%, енергетичні гелі — 70%.Враховуючи, що стан зубів спортсменів не можна було назвати гарним, дослідники припустили, що винні у цьому можуть бути саме спортивні продукти (які, підкреслюють автори дослідження, зазвичай продаються без будь-яких вказівок про вплив на здоров’я порожнину рота).

Чому так відбувається? Швидше за все, справа в цукрі в складі і підвищеної кислотності, хоча це, звичайно, ще належить перевірити.

Вчені і самі визнають, що їх висновки варто вважати обмеженими, оскільки при аналізі вони покладалися тільки на слова учасників. З іншого боку, якщо ви займаєтеся спортом і регулярно споживаєте спортивні напої та/або спортивні батончики, можливо, варто переглянути свій підхід до харчування.

А ще – не забувати чистити зуби пастою х вмістом фтору, використовувати зубну нитку і регулярно відвідувати стоматолога.

Додано: 08/31/19 9:56
Категорія: Стоматологія

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.