Головна / Стоматологія / Мінеральна вода з лимоном може нашкодити зубам

Мінеральна вода з лимоном може нашкодити зубам

Газована вода без калорій, підсолоджені напої і навіть свіжовичавлені соки можуть нашкодити емалі. Але як щодо мінералки з «натуральним соком» в складі?

Мінеральна вода з лимоном може нашкодити зубам 1

Насправді, вибір ароматизованої мінеральної води в якості напою не так важливий, газована вона чи ні — не гарантує, що ваші зуби в безпеці.

Нове дослідження, опубліковане в International Journal of Environment and Health, показало, що сьогодні, коли багато людей вибирають ароматизовану воду, небезпека руйнування емалі зубів зберігається.

Автори дослідження Варшавського медичного університету (Medical University of Warsaw) взяли для тестування кілька популярних і широко доступних в Польщі напоїв. Кожен з них був проаналізований на pH, кислотність і концентрацію фосфору. А щоб подивитися, як підсолоджувачі впливають на зуби, були використані розчини ксиліту, еритриту, стевії і глюкози-фруктози.Аналіз даних у підсумку показав, що як ароматизована мінеральна вода, так і напої з підсолоджувачами (у всякому разі, ті, які «взяли участь у дослідженні) викликали екзогенну ерозію емалі.

Особливо турбує вчених те, що ерозійний потенціал глюкози і фруктози, які позиціонуються на ринку як здорові — тому що натуральні цукру, виявився не меншим, ніж у менш здорових підсолоджувачів.

Коротше кажучи, будь-які підсолоджувачі та ароматизатори піддають зубну емаль ризику. Так що звичайна вода або домашній лимонад (з полуницею, огірком, медом або невеликою кількістю лимонного соку), здається, стане найкращим вибором з усіх можливих.Додано: 07/28/19 8:56
Категорія: Стоматологія

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.