Головна / Стоматологія / Що буде, якщо не міняти зубну щітку кожні 3 місяці?

Що буде, якщо не міняти зубну щітку кожні 3 місяці?

Вчені з Манчестерського університету задалися тим самим питанням і провели дослідження. Виявилося, що нічого хорошого.

Бактерії, скрізь бактерії…

Після того як зубна щітка прослужить вам довше покладених 2-3 місяців, вона не просто втрачає ефективність. Вона стає розсадником зарази. На щітці постійно накопичуються і розмножуються бактерії – вони і викликають запалення ясен, гінгівіти та інші неприємності.

До того ж, чим старше щетинки, тим більше вони втрачають форму. Через 3 місяці вони вже не зможуть як слід вичистити наліт. І якщо таке буде відбуватися постійно, а ви не любитель оглядів у стоматолога, можна навіть втратити кількох зубів.

Особливо приємно зараз буде тим, у кого суміжний санвузол. Коли ви натискаєте кнопку зливу, в радіусі декількох метрів розлітаються Фекальні бактерії. Вони осідають на рушниках, на меблях і, звичайно, на зубних щітках.

… І віруси…

На старих щітках прекрасно уживаються колонії стафілокока, стрептококів і герпесу.… І цвіль

Що буде, якщо не міняти зубну щітку кожні 3 місяці? 1

Таке можливо, якщо ви тримаєте щітку в контейнері, але при цьому не даєте їй висохнути. Або якщо ваші щітки стоять в закритій душовій кабіні.

Старі щітки можуть травмувати слизову оболонку

Щетинки стають м’якшими але кінці при цьому загострюються і колють ясна. Це створює мікротравми, в які потрапляють бактерії. У людей з ослабленою імунною системою вони можуть навіть викликати захворювання серця.

Як правильно користуватися щіткою?

Що буде, якщо не міняти зубну щітку кожні 3 місяці? 2

Міняти їх строго за розкладом. Особливий «сигнал», що прийшла пора заміни – це щетинки, які починають розходитися в різні боки.

Дорослій людині зі здоровою порожниною рота вибирати щітку тільки середньої жорсткості (м’яку і жорстку призначає тільки лікар).

Чистити зуби 2 рази на день, не частіше і не рідше.“Переселяти” стаканчик з щітками подалі від унітазу і закривати кришку при змиві.
Нову щітку досить помити теплою водою з милом. Дезінфікувати її не потрібно: ця традиція з’явилася в часи, коли щітки ще не продавалися в індивідуальних упаковках.Додано: 07/27/19 9:36
Категорія: Стоматологія

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.