Головна / Поради / Створений антибактеріальний гель на основі вірусів

Створений антибактеріальний гель на основі вірусів

Віруси, які вбивають бактерії, названі бактеріофагами або просто фагами, являють собою найбільш численну й різноманітну групу організмів на планеті, набагато перевершують за чисельністю будь-яку іншу форму життя — навіть бактерії.

Створений антибактеріальний гель на основі вірусів 1

Фаги завжди перебувають навколо нас і навіть всередині нас. Вони — природні пожирачі бактерій. Там, де є бактерії, є і фаги.

Науковий інтерес до фагів зріс у зв’язку з проблемою антибіотикорезистентності, яка частково випливає з надмірного використання антибіотиків. Людству явно потрібні нові способи боротьби з бактеріями, і бактеріофаги є однією з перспективних альтернатив. Вони дійсно здатні вбивати супербактерії, причому націлені точно на ворога і не чіпаючи інші (наприклад, корисні) мікроби.

Інженери-хіміки з Університету МакМастера в Канаді створили зручну гелеву форму для застосування бактеріофагів. Фахівці виростили в лабораторії, витягли і упакували бактеріофаги з такою великою щільністю, що ті мимовільно перетворилися в рідкі кристали. Коли дослідники додали хімічне сполучне, кристалізовані фаги утворили желатиноподібну речовину, здатну відновлювати форму після надрізів.Унікальність тут полягає в концентрації фагів, яка дозволила створити твердий матеріал. Крихітний шматочок даного антибактеріального гелю — всього мілілітр, містить 300 трильйонів фагів. Дослідники припускають, що гель вже можна використовувати для покриття медичних імплантатів і штучних суглобів.

Втім, застосування в якості антимікробного покриття це щось очевидне. Але насправді фаговий гель потенційно придатний для самих різних цілей. Оскільки ДНК бактеріофага легко редагувати, його можна навчити атакувати ракові клітини, їсти пластмасу або протидіяти забруднювачам навколишнього середовища.Додано: 07/29/19 9:28
Категорія: Поради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.