Головна / Поради / Сироватка крові працює як «жива і мертва вода» – результати досліджень

Сироватка крові працює як «жива і мертва вода» – результати досліджень

Дослідники з університетської лікарні Осло (Норвегія) змогли поспостерігати цікавий механізм відновлення тканин. Вчені провели експерименти на клітинах, позбавлених крові. Ці клітини були піддані впливу сироватки крові — буквально в момент зіткнення з сироваткою, мертві клітини відновили поділ і почали рухатися в належному напрямку. Це було схоже на дію живої та мертвої води з казок.

Сироватка крові працює як «жива і мертва вода» - результати досліджень 1

Людина стикається з приблизно 10 000 травм протягом нормального життя, починаючи від невеликих подряпин до хірургічних розрізів під час операцій. У більшості випадків рани чудесним чином відновлюються.

В цьому процесі важливу роль відіграє кров. Раніше вважалося, що процеси відновлення запускає саме відкрита рана. Але виявилося, що механічне пошкодження — не головне.

Норвезькі фахівці дослідили, що відбувається, коли сплячі клітини шкіри вступають у контакт з кров’ю при відсутності рани. Вони виявили, що сироватка крові викликає спонтанний рух (міграцію) і зростання (проліферацію клітин — два найважливіших процеси для загоєння ран. Крім того, з’ясувалося, що процеси ділення клітин поляризовані і вирівняні за напрямом міграції клітин.

Нове розуміння процесу відновлення тканини буде мати значення в терапії хронічних ран, які зазвичай пов’язані зі старінням і деякими патологіями, такими як діабет і ожиріння.

Додано: 09/14/18 9:56
Категорія: Поради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.