Головна / Поради / Мед: чи так він корисний?

Мед: чи так він корисний?

Мед вважається беззастережно «здоровим» продуктом: ним і застуду лікують, і фабричні солодощі замінюють, і замість масок для обличчя використовують. Чи дійсно він такий корисний? Давайте розбиратися.

З чого робиться мед?

Мед: чи так він корисний? 1

З нектару. Бджоли збирають його з рослин, переробляють, відригують в медові клітини і випарюють великий відсоток води. Так виходить надсолодка в’язка рідина.

У меді повно фруктози і глюкози – простих цукрів, які легко перетворюються в енергію. Крім того, цей продукт містить вітаміни, мінерали, електроліти, ферменти, амінокислоти і флавоноїди.

Чи корисно це?

Так, мед може поліпшити мікрофлору кишечника, полегшити симптоми при застуді та інших респіраторних захворюваннях. На думку вчених, у цього продукту є антибактеріальні, антиоксидантні і протизапальні властивості.Звучить чудово, але є проблема. Щоб отримати реальний ефект, потрібно їсти багато меду. А багато меду означає багато цукру – цей продукт ми часто і так споживаємо з надлишком. І це може призвести до ожиріння, хвороб серця і діабету.

Чи містить мед доданий цукор?

Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів в США (FDA) недавно зажадало від виробників, щоб на етикетках продуктів вказувався доданий цукор. До них відноситься і мед: хоч це і натуральна речовина, за своїми властивостями він мало чим відрізняється від тростинного цукру.

«Багато людей заспокоюються, коли вони читають етикетку продукту і бачать мед замість цукру», – розповідає Дженні Фрідман, сертифікований дієтолог з Філадельфії. «Однак організм сприймає їх однаково».

Як їсти мед без шкоди для здоров’я?

Робіть це в міру. Столова ложка меду містить близько 64 ккал і 17 г цукру. Тоді як норма – не більше 10% від загального раціону. Тобто, якщо в день ви з’їдаєте 2000 ккал, вам належить максимум 200 ккал доданого цукру (приблизно 3 столові ложки меду, якщо ви не їсте ніяких інших солодощів).

Мед: чи так він корисний? 2

Якщо ви купуєте мед в магазині, зверніть увагу на етикетку. Його часто розбавляється іншими підсолоджувачами: наприклад, кукурудзяним сиропом. Справжній мед густий і тече повільно: він не повинен бути по текстурі як сироп. У якісного продукту виразний запах, зазвичай квітковий.

По можливості намагайтеся купувати мед місцевого виробництва: це зменшує ймовірність натрапити на підробку.

Додано: 04/25/19 7:29
Категорія: Поради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.