Головна / Поради / Заміна кави: чи корисний цикорій?

Заміна кави: чи корисний цикорій?

Тисячу років тому цей напій вважали ліками від хвороб травлення і застуди. Але як до цикорію відноситься сучасна наука? Давайте подивимося.

З чого роблять цикорій?

З коренів рослини, яка так і називається. Їх викопують, нарізають на шматки, підсушують і перемелюють. В залежності від способу переробки коренів, отримують різні види напою.

Заміна кави: чи корисний цикорій? 1

Який цикорій найкорисніший?

Ось головні відмінності між трьома видами:

  • Рідкий — це концентрований екстракт, свого роду «витяжка з кореня рослини. Його п’ють в розведеному вигляді і вважають найкориснішим видом.
  • Мелений цикорій додатково обсмажують в духовці, а потім розмелюють в порошок. Його найлегше підробити і додати сторонні інгредієнти.
  • Розчинний цикорій виробляти складно, тому зустрічається він рідше. Але зате такий продукт довше зберігається.
 

Чим корисний цикорій?

У ньому є вітаміни B і С, а також мінерали. Але головне – це речовина інулін: вона покращує засвоюваність вітамінів, знижує рівень цукру, холестерину і тригліцеридів в крові. Саме їх підвищений вміст провокує старіння серцево-судинної системи.Заміна кави: чи корисний цикорій? 2

Чи може цикорій замінити каву?

Цілком. Вітаміни групи B благотворно впливають на нервову систему: покращують настрій і заряджають енергією.

Чи всім можна пити цикорій?

Ні, його не рекомендують вагітним, годуючим і алергікам. А ще ця рослина може стимулювати вироблення жовчі, тому пацієнтам з хворими нирками для початку потрібно проконсультуватися з лікарем.

Скільки цикорію можна випити на добу?

Так як це все-таки лікарська рослина, рекомендується пити не більше 300 мл в день. І бажано робити це після їжі, щоб не дратувати слизову шлунка.

Як вибрати цикорій?

Ось головні правила:

  • Кращим вважається рідкий цикорій, оскільки в ньому найбільше корисних речовин. А найгіршим — мелений: його рецепт найчастіше порушують;
  • Зверніть увагу на склад: в ньому повинен бути вказаний тільки цикорій. Деякі виробники додають в напій шипшину або злакові, знижуючи концентрацію напою;
  • Дивіться дату виробництва – чим свіжіший продукт, тим він смачніший і ароматніший;
  • Смак напою повинен бути кавово-карамельним. Якщо відчуваєте хімічний присмак, значить, в продукт додали ненатуральні ароматизатори;
  • Цикорій повинен бути однорідного коричневого кольору і без грудок.
 

Додано: 04/26/19 9:41
Категорія: Поради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.