Головна / Поради / Які напої найкраще зігрівають в холод?

Які напої найкраще зігрівають в холод?

Коли ви заходите в будинок після довгої прогулянки на морозі, вам відразу радять: «Випий чогось теплого». Чи правда, що тепле або гаряче пиття допомагає організму зігрітися? А як щодо алкоголю? Складаємо рейтинг найбільш зігріваючих, але не міцних напоїв.

Які напої найкраще зігрівають в холод? 1

Міцні алкогольні напої

Давайте домовимося відразу: горілку або коньяк «для зігріву» пити не рекомендується. А вірніше, забороняється. Дійсно, після прийому спиртних напоїв ми відчуваємо тепло. Це відбувається тому, що алкоголь сприяє розширенню судин, але одночасно збільшується і тепловіддача. Тобто ми відчуваємо тепло, але в тому числі за рахунок того, що організм його стрімко втрачає.

Пити міцні напої на морозі можна тільки тоді, коли людині загрожує холодовий шок, наприклад, після падіння в ополонку або після тривалого перебування на холоді. Всі судини в тому випадку спазмуються, і 50 грам горілки виявляються справжнім порятунком.

Глінтвейн

Які напої найкраще зігрівають в холод? 2

А як щодо глінтвейну? Вважається, що це мало не кращий зігріваючий напій (серед алкогольних). Так, в приміщенні після прогулянки по морозцю-будь ласка. Але на вулиці, якщо температура повітря багато нижче нуля, пити глінтвейн не варто. Ефект миттєвого зігрівання від солодкого гарячого вина буде навіть більш вираженим, ніж від горілки. Вино ще більше розширює судини, тим більше в поєднанні з прянощами. Але і замерзнете ви потім набагато швидше.

Гарячий чай і кава

Треба сказати, що тут думки розходяться. Одні фахівці кажуть, що ефект від випитого чаю або кави на морозі буде той же, що і від алкоголю. Організм зігріється і збільшить тепловіддачу.Інші підкреслюють важливий момент: якщо ви не просто гуляєте, а активно проводите час, наприклад, катаєтеся на лижах, випити гарячого чаю можна. Він запобіжить втраті вологи: адже під час занять спортом ви потієте.

Гарячий шоколад або какао

Які напої найкраще зігрівають в холод? 3

Напевно, саме вони можуть вважатися кращими зігріваючими напоями. Правда, і найбільш калорійними: це вже не просто питво, але і їжа. Саме гарячий шоколад і какао найдовше залишають відчуття ситості і тепла. При цьому бажано пити все-таки шоколад. До речі, той же ефект зігрівання і ситості, який допомагає довше не замерзнути, дає теплий суп.

Що ж, наші традиційні уявлення про те, що на морозі можна зігріватися теплим питтям, виявилося вірним лише частково. Пити гарячі і міцні напої на холоді не рекомендується: після цього ви можете охолодитися ще більше. Фахівці радять пити тепле до виходу на вулицю, причому вирушати на холод не відразу.

Якщо ж ви довго гуляли, замерзли і повернулися додому, то можете випити будь-який зігріваючий напій. Головне – робити це, вже перебуваючи в теплі. В цьому випадку можна навіть вживати алкоголь, який зігріє без особливої шкоди. Головне – не вирушати після цього знову на мороз.Додано: 02/17/19 10:08
Категорія: Поради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.