Користь чи шкода: соєві боби

В народі ці боби не отримали особливого визнання: навколо них досі повно міфів. Розповідаємо, чим корисні соєві продукти, і чи потрібно додавати їх в свій раціон.

Чи корисно їсти сою?

Так, в ній багато рослинного білка, жирних кислот і клітковини. Також в сої багато мікроелементів і вітамінів: вона містить кальцій, фосфор, магній, залізо, B1, B2, B3, B5, B6, B9 і C.

Я чув, соя призводить до раку. Це правда?

Ні, ця легенда народилася через вмісту в продукті фітоестрогену: деякі вчені припустили, що він сприяє зростанню ракових пухлин молочної залози. Однак останні дослідження це спростовують.

Значить, соя – виключно корисний продукт?

Так, ВООЗ не підтвердила, що соя може якось погано вплинути на здоров’я людини. Однак боби потрібно правильно готувати через наявність інгібіторів, які перешкоджають засвоєнню амінокислот: перед приготуванням сою потрібно вимочувати як мінімум 12 годин, після цього воду злити, залити свіжою водою і довести до кипіння.

Але є кілька винятків:

Алергікам протипоказана соя через декілька видів протеїнів в її складі. Через них можуть з’явитися болі в животі, напади астми, рідкий кал, загострення екземи, утруднення дихання і навіть анафілактичний шок.

Плануючим вагітність краще утриматися через «натуральні контрацептиви» у складі: американські вчені з’ясували, що ізофлавони можуть перешкодити настанню вагітності.
Вагітним також краще виключити продукт через естрогеноподібні речовин. Деякі вчені вважають, що вони перешкоджають виробленню потрібних гормонів.

А дітям можна їсти сою?

Так, якщо у дитини немає алергії на цей продукт. Сою часто додають в дитяче харчування, за допомогою неї роблять суміші для дітей з алергією на тваринний білок. Однак майте на увазі, що соя містить незасвоювані вуглеводи, які небажані для маленьких дітей.

Де можна придбати сою?

У продажу важко знайти сирі соєві боби, а їх насіння додають в багато продуктів: борошно, соус, молоко, соєве м’ясо, тофу, пасту місо і соєву спаржу «юбу», більш відому як «корейська спаржа».

Про автора Марічка Павленко 492 Публікації
Блогер, журналіст, автор статей. Закінчила Національний медичний університет імені О.О. Богомольця.
ПоганоНе дужеМоже бутиДобреПрекрасно!
Loading...

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар