Головна / Поради / Користь пробіотиків поставлена під сумнів

Користь пробіотиків поставлена під сумнів

Про пробіотики і їх користі кажуть і лікарі, і вчені, проте результати останнього дослідження, проведеного біологами з Ізраїлю, свідчать про те, що пробіотики допомагають не всім і не завжди.

Користь пробіотиків поставлена під сумнів 1

Еран Елінав (Eran Elinav), керівник дослідження, зазначає, що пробіотики — мікроорганізми, в основному бактерії — зовсім не є універсальним засобом, придатним для всіх. У деяких (досить частих) випадках вони виявляються абсолютно марними.

Доктор Елінав з Наукового інституту Вейцмана (Weizmann Institute of Science) підкреслює, що пробіотики давно стали тим препаратом, який призначають для поліпшення стану здоров’я або навіть запобігання розвитку деяких захворювань.

Ефективність пробіотичних препаратів вивчалася при діареї, пов’язаній з прийомом антибіотиків, розладах роботи травної системи, алергії, екземі й навіть застуді. Незважаючи на те, що були отримані факти, що підтверджують ефективність пробіотиків, про їх універсальність говорити все ж не доводиться.

Вчені провели два невеликих експерименти. У першому брали участь 25 осіб. Всі вони пройшли ендоскопію і колоноскопію для того, щоб вчені могли проаналізувати склад мікробіома в різних частинах травного тракту.Після цього всі учасники були розділені на 2 групи. Протягом 4 тижнів одні отримували пробіотичний препарат, до складу якого входили 11 штамів популярних пробіотичних мікроорганізмів. Інші ж протягом цього часу отримували плацебо.

Подальші обстеження показали, що ефект від прийому пробіотиків не був однаковим. У травній системі одних учасників корисні мікроорганізми дійсно оселилися, але на інших прийом пробіотиків не чинив ніякого впливу — мікроорганізми були відкинуті організмом.

У другому дослідженні вивчався, чи дійсно прийом пробіотиків дозволяє відновити мікробіом після курсу антибіотиків. У цьому експерименті брала участь 21 людина. Добровольці були розділені на три групи: одні отримували пробіотики, інші не брали нічого, а треті пройшли процедуру фекальної трансплантації — їм пересадили фекальні зразки, взяті у них до початку прийому антибіотиків. Найбільшу ефективність мав саме цей підхід, а ось у тих, хто приймав пробіотики, швидкість нормалізації мікробіома була найнижчою.

Автори мають намір продовжувати дослідження в цій області, проте критики вважають, що поки що вибірка досить мала, щоб робити висновки щодо ефективності або неефективності пробіотиків.

Додано: 09/10/18 10:23
Категорія: Поради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.