Головна / Поради / Кофеїн і алкоголь – чи сумісні?

Кофеїн і алкоголь – чи сумісні?

Кофеїн відноситься до лікарської групи під назвою психостимулятори. У багатьох обивателів існує така думка, що вживання таблетки кофеїну дозволить швидко протверезіти від алкоголю, але чи це так? І чим насправді загрожує вживання кофеїну з алкоголем?

Кофеїн і алкоголь - чи сумісні? 1

Показання до застосування кофеїну

Про те, як впливають на організм кавові напої, знає кожна людина. Випита чашка кави надає бадьорості та енергії. Такий ефект напою обумовлений кофеїном, що входять до його складу. Той же кофеїн випускається у вигляді таблеток і розчину для ін’єкцій. Кофеїн-бензоат натрію лікарі призначають пацієнтам при наявності певних показань.

Отже, кофеїн надає стимулюючий вплив на центральну нервову систему. Він змушує працювати мозок швидше, в результаті чого підвищується працездатність. Крім того, за рахунок збудливого ефекту людина відчуває прилив сил, усувається втома і сонливість.

Також кофеїн робить істотний вплив на серцево-судинну систему. Так, у людей з гіпотонією кофеїн сприяє підвищенню тиску. А вплив препарату на серце обумовлений почастішанням частоти серцевих скорочень.

Вплив кофеїну на організм людини значною мірою залежить від типу нервової діяльності. Так, конкретна доза кофеїну в однієї людини викличе збудження нервової системи. А для іншої людини ця ж доза буде надмірною, що призведе до гальмування нервової системи.Основними показаннями до застосування кофеїну-бензоату натрію є:

 • Астенічні стани;
 • Артеріальна гіпотензія;
 • Головний біль внаслідок спазму судин мозку;
 • Надмірна сонливість;
 • Для підвищення розумової та фізичної працездатності.
 

Взаємодія кофеїну з алкоголем

Основною мішенню як кофеїну, так і алкоголю є головний мозок. Як вже було зазначено, кофеїн стимулює нервову систему. Алкоголь ж робить більш складний вплив на нервову систему. На початковому етапі сп’яніння він збуджує нервову систему, а потім пригнічує.

В інструкції до кофеїну-бензоату натрію зазначено, що ліки не слід вживати з алкоголем. А все тому, що ця комбінація може привести до надмірного збудження нервової системи.

Це в підсумку може спровокувати розвиток наступних явищ:

 • Надмірна збудженість, тривожність;
 • Тремор рук;
 • Безсоння;
 • Сплутаність свідомості;
 • Підвищення тиску;
 • Тахікардія та аритмія;
 • Головний біль;
 • Судоми.
 

Безумовно, ймовірність розвитку таких симптомів висока в тому випадку, якщо людина прийняла великі дози кофеїну з алкоголем. Однак в будь-якому випадку не варто експериментувати подібним чином.Наслідки спільного вживання кофеїну і алкоголю

Існує така думка, щоб протверезіти від випитого алкоголю, потрібно випити кави. Насправді ж кофеїн дещо послаблює снодійний ефект прийнятого алкоголю, людина стає бадьоріша. Але при цьому кофеїн не нейтралізує алкоголь в крові, як це може здатися. І в цьому впливі криється найбільша небезпека.

Коли людина сильно п’яна, вона стає сонливою і слабкою. Це сигнал організму про те, що вже вистачить, треба зав’язувати з вживанням спиртних напоїв на сьогодні. Людина сама прекрасно розуміє, що вже неабияк сп’янла.

Якщо в такому стані людина вип’є кофеїн, відчує себе бадьоріше. Але при цьому концентрація алкоголю в крові залишиться тією ж і людина все ще п’яною. Їй здається, що протверезіла, а насправді неадекватно оцінює ситуацію.

При такому розкладі велика ймовірність того, що людина замовить собі ще горілки або навіть сяде за кермо машини, а це чревате наслідками.

Варто також відзначити, що комбінація кофеїну з алкоголем значно посилює прояви похмілля. По-перше, час впливу кофеїну на організм становить в середньому п’ять-шість годин. Це означає, що навіть якщо людина захоче після гулянь лягти спати, навряд чи їй це вдасться, оскільки кофеїн викликає безсоння. І в такому випадку «бадьорого ранку» людині очікувати не варто.

По-друге, алкоголь з кофеїном надають сечогінну дію. Така комбінація призводить до стрімкого зневоднення організму. А, як відомо, саме зневоднення обумовлює виникнення симптомів похмілля. Тому кофеїн з алкоголем — це в будь-якому випадку погана комбінація.Додано: 03/15/19 9:40
Категорія: Поради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.