Головна / Поради / Чому ми бачимо сни?

Чому ми бачимо сни?

Вчені досі сперечаються про походження снів. Однак в останні роки з’явилися нові дослідження, які дозволяють краще розуміти їх природу. Розповідаємо, чому ми бачимо сновидіння і чи варто надавати їм значення.

Чому ми бачимо сни? 1

Навіщо нам сни?

Вчені вважають, що так мозок обробляє інформацію, отриману за день. Поки у сні ми тікаємо від птеродактиля, в мозку активуються нейронні зв’язки: саме цей процес відповідає за розвиток навичок. Тому сон особливо важливий для дітей: нові знання про світ закріплюються, коли вони бачать сни.

Деякі дослідники також вважають, що за допомогою сновидінь мозок сортує спогади і допомагає впоратися з накопиченим стресом.

Ось ще кілька недоведених, але цікавих гіпотез про походження снів:  • Зігмунд Фрейд стверджував, що у сні ми бачимо недосягнуті цілі. На цьому він засновував свою терапію: витягав назовні страхи і прагнення, і розбирав їх в реальному часі.
  • Психіатр Алан Хобсон вважає, що снів взагалі не існує: це всього лише імпульси мозку, які показують нам випадкові думки і спогади.
  • Існує також гіпотеза, згідно з якою сни нам дісталися від далеких предків: ті вдавали мертвих, коли їм загрожувала небезпека. В результаті тіло залишалося знерухомленим, в той час як мозок працював.
 

Чому тоді ми не пам’ятаємо, що нам снилося?

Чому ми бачимо сни? 2

Ми забуваємо близько половини снів в перші 5 хвилин. Вчені точно не знають, чому так відбувається. Можливо, це пов’язано з відсутністю асоціацій: якщо в сні ви побачили що-небудь всього один раз і для мозку це виявилося невдалим, цей спогад буде викинутий як непотрібний.

Є і ще одна версія: згідно з нею, людям незвично згадувати сновидіння. Ми звикли до того, що наше минуле лінійне: спочатку відбулася перша подія, потім друга, потім третя. Сни ж хаотичні і повні нелогічних поворотів.

Крім того, підйом по будильнику і необхідність відразу приступити до справ не сприяє запам’ятовуванню снів. А ось якщо ви після пробудження спробуєте прокрутити у себе в голові все, що побачили, сновидіння залишиться в пам’яті.

А є ті, хто не бачить сни?

Чому ми бачимо сни? 3

Так, цей рідкісний розлад називається синдромом Шарко-Віллебранда. В 2004 році вчені вивчили пацієнтку з таким діагнозом. Виявилося, що у неї пошкоджена ділянка мозку, пов’язана з емоціями і візуальними спогадами.

Чи є сенс в сонниках?

Ні, єдиного способу тлумачити сни для всіх не існує. Сновидіння іноді показують те, про що людина думає і до чого прагне. Але у кожного ці думки перетворюються в різні образи: трактувати їх в одному ключі з допомогою одних і тих же символів – не науково.

Додано: 03/14/19 10:12
Категорія: Поради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.