Головна / Поради / Факти про сиве волосся

Факти про сиве волосся

Кажуть, що волосся жінки – її корона. Рано чи пізно ця корона почне сивіти. Тепер вам належить прийняти рішення: зафарбувати сивину або гордо носити її. Який би варіант ви не вибрали, вам дещо потрібно знати про сиве волосся, що допоможе виглядати краще.

Факти про сиве волосся 1

Наукові факти про сивину

У волосяних фолікулах містяться пігментні клітини, які виробляють меланін. Він і надає волоссю колір. З віком ці клітини починають вмирати, а без пігменту нові пасма стають світлішими і набувають різні відтінки сірого, сріблястого і білого. Як тільки фолікул перестає виробляти меланін, він перестає надавати колір волоссю.

Ви можете звинувачувати у своїй сивині стреси на роботі або некерованих дітей-підлітків. Але на те, як рано і як швидко це станеться, впливає генетика. Як правило, ранньою сивиною називають ту, яка з’являється у віці близько 20 років.

Чи впливають проблеми зі здоров’ям на появу сивини?

Проблеми зі здоров’ям можуть впливати на появу сивини.

Зокрема, на колір волосся впливають:  • нестача вітаміну В12;
  • деякі рідкісні спадкові пухлини;
  • захворювання щитовидної залози;
  • вітіліго – захворювання, при якому руйнуються пігментні клітини в шкірі голови.
 

Чи можна посивіти від стресу або від куріння?

Стрес може викликати стан, при якому волосся буде випадати приблизно в 3 рази швидше, ніж зазвичай. Цілком можливо, що, коли волосся відросте, воно буде сивим, а не первісного кольору. Що стосується куріння, то, як показало одне з досліджень, курці в 2,5 рази частіше сивіють у віці до 30 років, ніж некурящі. І до речі, від куріння сиве волосся може придбати жовтий відтінок.

Виривати чи не виривати?

Існує міф про те, що, якщо вирвати один сивий волосся, виростуть три. Звичайно, цього не станеться. І все ж не виривайте сиве волосся. Ви просто відтягуєте неминуче – вони все одно будуть з’являтися.

Крім того, вириваючи волоски, ви можете сильно пошкодити фолікули, і волосся просто не будуть рости. З плином часу ваша голова буде виглядати поріділою.

Приручіть ці локони

Сиве волосся більш сухе і ламке. З цим можна боротися за допомогою зволожуючих засобів і масла для волосся. Також ефективними виявляються засоби для кучерявого волосся. Зверніть увагу на те, що під дією тепла і світла сиве волосся може набувати жовтуватий відтінок.

Тональні шампуні, зокрема фіолетового відтінку, можуть допомогти повернути сріблястий колір волоссю. Якщо ж ви вирішили пофарбувати волосся, то фарба повинна бути призначена саме для сивого волосся.

Правильна стрижка

Зробіть стильну фактурну стрижку і регулярно підтримуйте її, раз в 6-8 тижнів. Повністю сиві жінки часто носять короткі стрижки. Не відмовляйтеся від більш довгих шарів. Вони виглядають красиво і додають руху здоровому, пружному волоссю.

Додано: 08/2/19 9:03
Категорія: Поради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.